March of the Metallians
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

March of the Metallians

...
 
Početna stranicaPortal forumaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Anathema

Go down 
+3
Odin
nekros
Gothic_girl_of_sadness
7 posters
Autor/icaPoruka
Gothic_girl_of_sadness
Jebač
Jebač
Gothic_girl_of_sadness



Anathema Empty
PostajNaslov: Anathema   Anathema Emptyned oľu 15, 2009 10:41 am

Anathema Anathemalogoxe7.th


Povijest Anatheme kreće iz Liverpoola kada je u proljeće 1990. Daniel Cavanagh osnovao Anathemu, prvotno nazvanu Pagan Angel. U studenom iste godine, snimaju prvi demo "An Illiad Of Woes" u lokalnom studiju uz pomoć prijatelja, te je taj demo bio namijenjen samo njima. Uskoro mijenjaju ime u Anathema, što im donosi više pozornosti. Uskoro slijede koncerti sa Paradise Lost i Bolt Thrower a samim time raste im popularnost. Približno u isto vrijeme počinju sa radom na novom demou "All Faith Is Lost" u istom studiju gdje je i prvi nastao. Ovaj demo od četiri pjesme pokupio je sjajne kritike u raznim časopisima i pobudio interes Švicarske izdavačke kuće Witchhunt Records, koja je njihov "They Die" single koji sadrži pjesme: "Crestfallen" i "They die" izdala u 1000 komada i koji su u kratkom roku rasprodani. Netom prije izdavanja, Jamie napušta bend. Daniel nudi ulogu basista Duncanu Pattersonu koji je došao u njegovu trgovinu kupiti pojačalo i bas gitaru. Duncan je došao na probu, i ostao. Uskoro Anathema potpisuje za Peaceville Records, nakon što je njihova pjesma "Lovelorn Rhapsody" na kompilaciji Peacevilla polučila ogroman uspjeh.

Prvo izdanje preko Peacevilla bio je EP "The Crestfallen" u studenom 1992. S tim istim materijalom krenuli su na turneju sa Cannible Corpse. Izdavši album "Serenades" privukli su veliku pozornost na sebe pogotovo pjesmom Sweet Tears koja je završila i na MTV - u, a sam album im je otvorio vrata mnogih pozornica. Uslijedili su nastupi sa Cradle of Filth, At the Gates a i izdavanje EP - a "Pentecost III" koji je svjetlo dana ugledao u svibnju sljedeće godine zbog problema sa izdavačem. kojeg je u međuvremenu preuzo MUSIC FOR NATIONS. Netom prije izdavanja ovog EP - a Darren napušta bend. Vincent preuzima ulogu vocala i zapocinje snimanja albuma "The Silent Enigma". No kako je "The Silent Enigma" bila Darrenova ideja, bend je odlucio promijeniti neke stvari, a najviše tekstove. U isto vrijeme imali su i problema sa menadžerima, a zanimljiva je informacija da je neko vrijeme Abaddon, bubnjar Venoma bio menadžer, dok nije bio izbačen jer je krao od benda. Sa promijenjenom postavom, krenuli su na turneju sa Chatedralom. Godine 1996. izdaju album "Eternity" koji polako označava novi zvuk Anatheme bazirajući se na clean vokalima, a mogli bi reći da je transformacija završena albumom "Judgement" koji izlazi 1999. "Judgement" karakterizira izrazito teška glazba, progresivni zvuk, depresivna atmosfera i lyricsi. Anathema je napustila doom vode...

Između "Eternitya" i "Judgementa" Anathema izdaje i "Alternative 4" 1998. godine a u isto vrijeme trpi mnoge promjene u postavi. Nakon Darrena odlazi bubnjar John Douglas a mijenja ga Shaun Taylor - Steels koji će nakon Douglasovog povratka otići u My Dying Bride. Nadalje, basist i tekstopisac Duncan Patterson odlazi, zbog različitih pogleda na glazbu s kojima se nije slagao Danny, te osniva Antimatter. Njegov odllazak bio je ogromni gubitak za bend, jer je Duncan imao glavnu ulogu u bendu. Mijenja ga Dave Plybus. Martin Powell koji je nekoć svirao klavijature u My Dying Brideu dolazi u Anathemu, a John Douglas se vraća za bubnjeve. Nakon izdavanja "A Fine Day to Exit" bend napušta Pybus i odlazi u Cradle of Filth a njegovo mjesto zauzima George Roberts a kasnije Jamie Cavanagh prvi basist Anatheme, nakon 11 godina izbivanja. Od "Judgementa" u Anathemi pjeva i Lee Douglas. Također, u siječnju je trebao biti izdan single "Pressure". Za pjesmu je snimljen i spot, no kako se medijima nije svidjela brzina tj. tempo pjesme, MUSIC FOR NATIONS odlučuje ne izdati ga.

U ožujku 2002. Danny napušta Anathemu i ironično, odlazi u Pattersonov Antimatter, no vraća se srećom 2003. kako bi izdao "A Natural Disaster" i krenuo na novu turneju sa Anathemom.
No problemima nikad kraja. Izdavačka kuća biva kupljena od Sonya koji nema namjeru izdavati Anathemine uratke i Anathema se našla u situaciji bez izdavača te se okreću DIY pristupu. Glazbu izdaju preko interneta, točnije preko njihove web stranice, a fanovi ukoliko žele im mogu donirati novac i pomoći pri izdavanju novih albuma i turneja. Iako očigledno bez novčane potpore, Anathema i dalje radi turneje diljem svijeta, A Danny radi svoje akustične koncerte na koje putuje vlakom, a koji smo mogli gledati prošle godine u klubu Močvara.
Trenutno očekujemo njihov 8 album prvotnog naziva Everything, kojemu su mnogo puta pomaknuti datumi izdavanja, no bend traži novu izdavačku kuću, i neće snimiti pjesme dok ih sve ne odsviraju pred publikom. Novo ime albuma trebao je biti "Paradigm Shift" no opet je promijenjeno, ovaj put u "Horizons" i izaći će na 2 cda.

Povijest Anatheme je ogromna, komplicirana i zapanjujuća i ovo je samo jedan manji dio iste.
Za kraj ostavljam vam još jednu zanimljivost, Vincent, Danny i Jamie Cavanagh su braća, a Vincent i Jamie su bliznaci. Lee i John Douglas su brat i sestra.
Nadajmo se da će novi album što prije izaći, a ako ne, "There's nothing left, but to kill myself again".


Diskografija:
* Serenades - 1993
* The Silent Enigma - 1995
* Eternity - 1996
* Alternative 4 - 1998
* Judgement - 1999
* A Fine Day to Exit - 2001
* A Natural Disaster - 2003
* Paradigm Shift - 2008
[Vrh] Go down
nekros
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
nekros



Anathema Empty
PostajNaslov: Re: Anathema   Anathema Emptyned oľu 15, 2009 12:46 pm

jedan od najboljih bendova Smile
[Vrh] Go down
Odin
Admin
Odin



Anathema Empty
PostajNaslov: Re: Anathema   Anathema Emptyned oľu 15, 2009 1:20 pm

crkveno prokletstvo je zakon
[Vrh] Go down
Gothic_girl_of_sadness
Jebač
Jebač
Gothic_girl_of_sadness



Anathema Empty
PostajNaslov: Re: Anathema   Anathema Emptypon oľu 16, 2009 9:05 am

Ti to ironično ili zbilja tako mislis?
[Vrh] Go down
Odin
Admin
Odin



Anathema Empty
PostajNaslov: Re: Anathema   Anathema Emptypon oľu 16, 2009 10:38 am

zbilja mislim-anathema je zna šta znaci ali zakon su kao bend, ja sam inace katolik i vjernik veliki
[Vrh] Go down
Rosemary_Succubus
Drkađija
Drkađija
Rosemary_Succubus



Anathema Empty
PostajNaslov: Re: Anathema   Anathema Emptypon oľu 16, 2009 12:22 pm

Eternity cheers Angelica!!!!
jedan od boljih bendova u svakom slučaju,ali neznam kaj radi pod gothic??ali ok nije bed
[Vrh] Go down
Gothic_girl_of_sadness
Jebač
Jebač
Gothic_girl_of_sadness



Anathema Empty
PostajNaslov: Re: Anathema   Anathema Emptypon oľu 16, 2009 1:48 pm

Neke njihove pjesme mi baš pašu ovdje, zato sam ih stavila tu!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Anathema Empty
PostajNaslov: Re: Anathema   Anathema Emptysri oľu 18, 2009 5:01 pm

Anathema je jedan od najboljih umirujuće-tugaljivih bendova. Davno sam došao s njima u kontakt i odmah su mi se uvukli pod kožu. Alternative 4 i Judgement su mi najbolji albumi. I treba napomenuti razliku između njihove dvije stvaralačke faze: ona rana death/doom metal faza (Pentecost, The Crestfallen, Serenades), te njihovu drugu rock fazu koja traje i danas.

PS Gothic girl, super napisan uvod.
PPS ovo bi ipak trebalo biti pod doomom.
Wink
[Vrh] Go down
Tuonela
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Profesionalni pružitelj užitaka :D




Anathema Empty
PostajNaslov: Re: Anathema   Anathema Emptyčet oľu 19, 2009 3:53 pm

<3 volimmm Smile
[Vrh] Go down
Nirnaeth
Admin




Anathema Empty
PostajNaslov: Re: Anathema   Anathema Emptyned oľu 22, 2009 2:46 am

ŠTa nije ovo dum?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Anathema Empty
PostajNaslov: Re: Anathema   Anathema Emptyned oľu 22, 2009 5:37 am

Ma je. Preseljeno pod doom.
[Vrh] Go down
Dragon's Child
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Dragon's Child



Anathema Empty
PostajNaslov: Re: Anathema   Anathema Emptyned oľu 22, 2009 5:46 am

dobar bend, bar ovo kaj sam cula, trebala bi se malo vise pozabavit njima
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Anathema Empty
PostajNaslov: Re: Anathema   Anathema Emptyned oľu 22, 2009 8:42 am

Meni je rana faza super. Čisti death/doom. Kasnije kad skrenu put rocka...imaju dobrih stvari, i stvarno znaju baciti čovjeka u agoniju ako se u glavi zabrije neka žešća depra, al sve u svemu mi zvuče pomalo sladunjavo. Odgledao sam i jedan njihov koncert, Cavanagh me kao vokal razočarao sa predrhtavim glasom.
[Vrh] Go down
Dragon's Child
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Dragon's Child



Anathema Empty
PostajNaslov: Re: Anathema   Anathema Emptyned oľu 22, 2009 10:30 am

a dying wish, dobra stvar
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Anathema Empty
PostajNaslov: Re: Anathema   Anathema Emptyned oľu 22, 2009 10:38 am

Predobra stvar! Wink
[Vrh] Go down
Sponsored content





Anathema Empty
PostajNaslov: Re: Anathema   Anathema Empty

[Vrh] Go down
 
Anathema
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
March of the Metallians :: Metal glazba :: Doom Metal-
Forum(o)Bir: