March of the Metallians
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

March of the Metallians

...
 
Početna stranicaPortal forumaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Vjera vs. Nevjera

Go down 
+9
Hellraiser
dead eternity
Nirnaeth
Dragon's Child
Templarius Invictus
eradication8
Kr0n
Nessa Ireth
Odin
13 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptypet oľu 20, 2009 5:14 pm

Oke, da skrenemo na tu temu, premda bi moglo biti teško objektivno sagledati ono suprotno od vlastitog uvjerenja.

Što mislite, koje su prednosti, a koje su mane vjere? Pritom mislim na bilo koji oblik uvjerenja u neku višu silu, ili u neki uzvišeniji odnos spram prirode?

A koje bi bile prednosti, a koje mane ne-vjere? Nazovite to ateizmom, nihilizmom, ili pukim odbijanjem da se vjeruje u nešto transcedentalno.
[Vrh] Go down
Odin
Admin
Odin



Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptypet oľu 20, 2009 5:17 pm

mislim , po mojem da covjek bez vjere (u nešto ili nekog) nema život, svaki covjek mora vjerovati u nešto. Sad bio to Bog ili nešto drugo, prazan covjek je mrtav covjek...naravno to je moje mišljenje samo.
[Vrh] Go down
Nessa Ireth
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Nessa Ireth



Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptypet oľu 20, 2009 5:32 pm

mnogi ljudi su prazni odine i mrtvi a vjeruju. samo je pitanje u kaj.

ja vjerujem u majku prirodu odmalena, dabog nemam nikaj protiv kršćanstva i tog uvjerenja ali kak je za njih bog bog tak je i za mene majka priroda majka priroda.
ne vjera ne postoji za mene. postoji kako veliš ne vjera u nekaj ono, kak je kršćanstvo il tak nekaj al totalni ateisti, apsolutni, znači totalna ne vjera u nikaj e to nikad neću podržat. svi trebamo vjerovati u nekaj jer na tome se može i izgradit onaj mehanizam za međusobno povjerenje. ako vjeruješ da nešto bude dobro ispalo kad pokazuje loše onda ti bude dobro a ako nebudeš vjeroval u niš pa ni u to da bude dobro onda nikad nebude dobro. moć vjere, uvjerenja je velika. kak si napraviš tak ti je i je.
prednosti vjere su te da imaš osjećaj barem(vjeruj da je nekima samo to potrebno u nekim situacijama da ostanu pribrani) da nisi sam, da imaš nešto što te potiče dalje, daje neki smisao u besmislu. ali vjeru, religiju, nikad nebi trebali shvaćati doslovno. za mene su pravi vjernici oni koji je ne shvačaju doslovce jer oni najbolje znaju o čem se radi i u čemu je bit u cijeloj priči i još se drže toga, e to je zapanjujuće.
a mane vjere.. zaš bi moralo biti mana. u samoj religiji, vjeri, uvjerenju NEMA mana, stvar je samo kako ljudi shvate, kako se odnose prema tome i u kršćanskom svijetu ta mana jest Crkva. sve je u ljudima kad se spominje mana a sama religija nema mane. kažu da je religija zavaravanje, punjenje mozga glupostima. bit religije, kak sam i rekla, shvačaju samo oni koji znaju da nije doslovna tako da si tu tvrdnju za mene, ljudi samo mogu dobro prokuhat i pojest je za doručak.
a mane ne vjere. znači ako gledamo tu nevjeru kao ne vjerovanje, bez religije ali da se ima neka podloga, kao smisao života nekaj takvo, opet, nema mane. kako si čovjek postavi. prednosti toga naspram religiji- dođe na isto. sve ovisi o jačini vjerovanja, uvjerenja, osobi, jačini samog duha i psihe čovjeka.
a mane onog totalnog nevjerovanja u ništa pa ni vjerovanje totalno drugim ljudima je uzaludno. taj čovjek nikad neće spoznt čari zadovoljstva i ispunjenosti. nažalost, al tak stvari stoje. jer time nemaš ništa i na koncu konceva ogorčen si, neispunjen, jednostavno shvatiš da nekaj fali i to te izjeda. možda ne u početku svega al na kraju.. nije najbolje.prednosti: nema.

moje mišljenje
[Vrh] Go down
Odin
Admin
Odin



Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptypet oľu 20, 2009 5:41 pm

slažem se Nessa u potpunosti, evo ja sam odgajan u vjeri i kao mali išao u crkvu ... sada vec dugo nisam krocio i ne treba mi crkva kao institucija da bi ja vjerovao u svoje, ali ništa se doslovno ne vjeruje, vjera je mene održala i ja u to vjerujem ali svako ima svoje viđenje vjere pa tako i ja....nikome ne namecem niti želim da se meni namece ali kao što si rekla da ne postoji covjek koji u ništa ne vjeruje. Opet kažem to je moje mišljenje.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptypet oľu 20, 2009 5:50 pm

Nessa Ireth je napisao/la:


a mane vjere.. zaš bi moralo biti mana. u samoj religiji, vjeri, uvjerenju NEMA mana, stvar je samo kako ljudi shvate, kako se odnose prema tome i u kršćanskom svijetu ta mana jest Crkva.

Nije li taj osobni pristup vjeri sama mana vjere?

Jer bez nekog entiteta koji upravlja vjerom (bilo da se radi o osobi ili instituciji), imaš razvodnjenu masu koja može (a i ne mora) vjerovati u iste ili slične pojave, no sa različitih aspekata, što bi moglo dovesti do kolapsa vjere, pogotovo ako se ti aspekti ekstremiziraju; a često bivaju ekstremizirani u odnosu na svoje suprotnosti.
[Vrh] Go down
Kr0n
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Kr0n



Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptypet oľu 20, 2009 5:53 pm

vjera u višu silu (religija) je nepotrebna. vjera u istinu dakle u ono što vidiš i što znaš je daleko potrebnija. posebno ću isticati znanje. jer sa znanjem mozemo unaprijediti sebe a ne sa biblijom.
[Vrh] Go down
eradication8
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
eradication8



Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptypet oľu 20, 2009 5:57 pm

mislim da bibliju vrijedi pročitat bez obzira koje vjere bili.
[Vrh] Go down
Nessa Ireth
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Nessa Ireth



Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptypet oľu 20, 2009 5:57 pm

Kr0n je napisao/la:
vjera u višu silu (religija) je nepotrebna. vjera u istinu dakle u ono što vidiš i što znaš je daleko potrebnija. posebno ću isticati znanje. jer sa znanjem mozemo unaprijediti sebe a ne sa biblijom.

prvo pročitaj bibliju pa stvori mišljenje o njoj. znanje, tako je. samo da te znanje ne odvede predaleko. mlad si, znatiželjan podupirem te u tome al budi veoma pažljiv. nije znanje samo tako olako

a za vjeru Miki. to je moje mišljenje i ne mičem se od njega jer sam iz iskustva shvatila te stvari na malo bolniji način
[Vrh] Go down
Odin
Admin
Odin



Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptypet oľu 20, 2009 5:59 pm

cijenim svako mišljenje ali mislim da religija i Biblija te ima štošta nauciti , nije samo znanost ta koja covjeka vodi kroz život.
[Vrh] Go down
Templarius Invictus
Admin
Templarius Invictus



Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptypet oľu 20, 2009 6:03 pm

Bibliju kao knjigu ljudi shvacaju olako i na krivi nacin. Jest da je knjiga temeljan za krščanstvo. Ali u knjizi ima toliko odrednica koje mogu pomoci nama da se oblikujemo kao moralno bice.
Nema nista lose u Bibliji, samo, ovo je moje misljenje. Knjiga je zapravo pisana u prenesenom znacenju da bi nam lakse odredila i olaksala zivot. Bozije zapovijedi su i svijetska pravila. 1-3 govore kako bi trebali imati vjeru u nesto, u ovom slucaju Boga. 4. znate valjda i sami. 5-10 ne cini ono sto ne zelis da drugi cine tebi. Naravno u svijetu neces biti ubijen niti ce ti itko ista ukrasti, vec ces biti kaznjen zatvorom, sto bi se lako moglo povezati sa paklom, jer pakao je mjesto za grijesnike - zatvor je upravo to.
ponavljam, ovo je samo moje shvacanje toga.
I mogao bih otvoriti topic na temelju biblije da cujem i vasa misljenja.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptypet oľu 20, 2009 6:03 pm

Kr0n je napisao/la:
vjera u višu silu (religija) je nepotrebna. vjera u istinu dakle u ono što vidiš i što znaš je daleko potrebnija. posebno ću isticati znanje. jer sa znanjem mozemo unaprijediti sebe a ne sa biblijom.

Prvi dio izjave mi je zapeo za oko. Ne mogu se složiti da je religija vjera u višu silu. Nikako.

Uvjerenje bi bilo nečije mišljenje o ispravnosti ili pravednosti.
Vjera bi bila nečiji stav pojedinca u odnosu na neku višu silu ili biće; ili u odnosu spram prirode ili samog sebe; a bazira se na uvjerenju.
Religija podrazumijeva organizaciju, institucionalizaciju i ritualizaciju vjere.

Religija je možda nepotrebna, vjera u višu silu (koju ne smatram religijom), nije. No to ovisi od pojedinca do pojedinca.
[Vrh] Go down
Nessa Ireth
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Nessa Ireth



Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptypet oľu 20, 2009 6:05 pm

religija je svuda oko nas od samog postanka čovjeka tako da je nepotrebna se tu ne uklapa najbolje jer čemu je nastala ako je nepotrebna. sve ima svoju svrhu, razlog
[Vrh] Go down
Kr0n
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Kr0n



Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptyned oľu 22, 2009 5:06 pm

Miki je napisao/la:
Kr0n je napisao/la:
vjera u višu silu (religija) je nepotrebna. vjera u istinu dakle u ono što vidiš i što znaš je daleko potrebnija. posebno ću isticati znanje. jer sa znanjem mozemo unaprijediti sebe a ne sa biblijom.

Prvi dio izjave mi je zapeo za oko. Ne mogu se složiti da je religija vjera u višu silu. Nikako.

Uvjerenje bi bilo nečije mišljenje o ispravnosti ili pravednosti.
Vjera bi bila nečiji stav pojedinca u odnosu na neku višu silu ili biće; ili u odnosu spram prirode ili samog sebe; a bazira se na uvjerenju.
Religija podrazumijeva organizaciju, institucionalizaciju i ritualizaciju vjere.

Religija je možda nepotrebna, vjera u višu silu (koju ne smatram religijom), nije. No to ovisi od pojedinca do pojedinca.

da.. u pravu si. ali to neznaći da sam ja mislio doslovno da je religija vjera u višu silu. možda si ti to tako shvatio.
reč ću da su i religija i vjera u boga ili mnoštvo bogova nepotrebni u čovjeka. ajmo uzet za primjer krščanstvo.
što će ti bog samo zato jer će ti uzeti život samo zato jer je navodno njemu potreban?
U samoj bibliji vaš Bog je ubio mnoštvo ljudi.

evo nekih http://www.imagesforme.com/show.php/412660_Bog.JPG

jel vi znate kom vi nedjeljom ujutro darujete svoju "energiju" pa čak i novac?
možda je to tako zato što ste kršteni bez svoga dozvoljenja i svog izbora i zato što su vas roditelji tako učili da širite tradiciju. hm hm.
[Vrh] Go down
Kr0n
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Kr0n



Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptyned oľu 22, 2009 5:14 pm

Nessa Ireth je napisao/la:
najbolje jer čemu je nastala ako je nepotrebna. sve ima svoju svrhu, razlog

možeš li mi onda reći ćemu je nastala? istina je da sve ima svoju svrhu ali svrha u vezi religije je ta da ona manipulira večinom, da dobije bezvezni glas večine ljudi, te da bude nekakav bitan element u čovjekovom životu koji niti pomaže niti odmaže. možda može pomoći ako se ispovjediš svečeniku pa ti bude lakše u duši i srcu? jel? haha! XD
[Vrh] Go down
Dragon's Child
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Dragon's Child



Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptypon oľu 23, 2009 2:10 am

naravno da sve ima svoje prednosti i nedostatke, i osobno mislim da neki, bilo kakav, oblik vjere moze samo pomoci covjeku u svakom slucaju. vjera u boga, vjera u majku prirodu ko sto je nessa napisala, vjera u neku visu silu il samog sebe, ma svejedno.
problem je taj na koji nacin ce ljudi shvatit to vjerovanje odnosno religiju, hoce li uzimat stvari zdravo za gotovo il ne. tu uglavnom mislim na one koji vjeruju u boga (naravno ne na sve!) i zamislite sad situaciju ovakvu: neki zadrti krscanin (uzmimo- sedamnaestogodisnjak Very Happy) u skoli dobije jedinicu. i sad si on to protumaci na nacin "ma bog je tak htio, tako je moralo bit". umjesto da tu jedinicu shvati ko rezultat vlastitog neucenja i vlastitog nerada.
a isto tak neki drugi ucenik koji se nadje u istoj situaciji, ali stvari ne pripisuje tolko bogu i njegovoj volji, on ce se trgnut jer ce skuzit da je jedinicu dobio jer nije nis ucio.

poanta je u tome kak ce se ko postavit prema tome u sta vjeruje.
[Vrh] Go down
Templarius Invictus
Admin
Templarius Invictus



Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptypon oľu 23, 2009 8:11 am

Kr0n je napisao/la:
Nessa Ireth je napisao/la:
najbolje jer čemu je nastala ako je nepotrebna. sve ima svoju svrhu, razlog

možeš li mi onda reći ćemu je nastala? istina je da sve ima svoju svrhu ali svrha u vezi religije je ta da ona manipulira večinom, da dobije bezvezni glas večine ljudi, te da bude nekakav bitan element u čovjekovom životu koji niti pomaže niti odmaže. možda može pomoći ako se ispovjediš svečeniku pa ti bude lakše u duši i srcu? jel? haha! XD

Po meni, 70% ljudi danas imaju vlastitu vjeru. Sve vjere su u jednom slične: ne potiću na nasilje i bude u nama moralno bice. Ako su od tih 70%, barem 50% pravi vjernici dobivamo ljude koji nece krsiti krscansku zapovjedi 5-10. Medu kojima je ne ubij. Dakle, umanjena je sa time stopa ubojstava, krađa i prijevara. Jer vjera/religija izgraduje covjeka kao moralno biće.
[Vrh] Go down
Kr0n
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Kr0n



Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptypon oľu 23, 2009 8:13 am

Dragon's Child je napisao/la:
i osobno mislim da neki, bilo kakav, oblik vjere moze samo pomoci covjeku u svakom slucaju. vjera u boga, vjera u majku prirodu ko sto je nessa napisala, vjera u neku visu silu il samog sebe, ma svejedno.

u kojim to slučajevima točno? možeš li mi navest nekakve primjere? jer ja nekužim to baš. sori.

bajdvej.

bog voli sve i pomaže. ipak se nekad zadesi da bog želi nekome loše pa čak i dati jedinicu.
"oh presjekao sam si nogu slučajno"- bog je tako htio
"uh , rebra su mi se otopila"- bog je tako htio, jebiga šta sad.

kakvo je to više nadljusko biće koje vlada nama a da nam u roku od dvije sekunde može bilo kad i bilo gdje oduzet život samo zato jer je tako željelo? ko tu kog jebe?
sva sreča da nisam onaj redoviti vjernik koji ide redovito u crkvu, moli se svaki dan, ispovjeda... jer bih bio tolko dobar da bi mi sam Bog uzeo život jer me treba.. jel Njega tko pita kako se osječaju oni koji su pokraj mene bili cjeli život i oni koje volim?
neznam..
zašto Bog nebi nahranio pola Afrike več ako je sposoban za sve? možda ima samo tu sposobnost - oduzeti život ili unesrećiti nekoga..

npr. dobio sam na lotu i i ja to da shvatim da mi je Bog pomogao?

nije da sam protiv Boga, već samo realno gledam na to sve i komentiram. nek se nitko ne uvrijedi.
[Vrh] Go down
Kr0n
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Kr0n



Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptypon oľu 23, 2009 8:47 am

Templarius Invictus je napisao/la:
Kr0n je napisao/la:
Nessa Ireth je napisao/la:
najbolje jer čemu je nastala ako je nepotrebna. sve ima svoju svrhu, razlog

možeš li mi onda reći ćemu je nastala? istina je da sve ima svoju svrhu ali svrha u vezi religije je ta da ona manipulira večinom, da dobije bezvezni glas večine ljudi, te da bude nekakav bitan element u čovjekovom životu koji niti pomaže niti odmaže. možda može pomoći ako se ispovjediš svečeniku pa ti bude lakše u duši i srcu? jel? haha! XD

Po meni, 70% ljudi danas imaju vlastitu vjeru. Sve vjere su u jednom slične: ne potiću na nasilje i bude u nama moralno bice. Ako su od tih 70%, barem 50% pravi vjernici dobivamo ljude koji nece krsiti krscansku zapovjedi 5-10. Medu kojima je ne ubij. Dakle, umanjena je sa time stopa ubojstava, krađa i prijevara. Jer vjera/religija izgraduje covjeka kao moralno biće.

zašto mene nebi jedan fini bonton i stroži zakoni napravili kao moralno biće? jel nebi bilo efektivno i realno?
to što si ti napisao su neke ne potvrđene informacije napisane od (tvoga) mišljenja.

ali ipak. krščanin može ubiti ali njemu Bog može oprostiti, zakon nemože. što misliš zašto je onda toliko ubojstava, toliko nerješenih slučajeva? ti ljudi izbjegavaju zakon te im Bog oprašta pa tako ostaju nekažnjeni i sakriveni. no, to ovisi stvarno.
[Vrh] Go down
Dragon's Child
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Dragon's Child



Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptypon oľu 23, 2009 1:06 pm

kron, pa primjera kolko hoces.
ajd taj banalan primjer jedinice koji sam navela.
u slucaju dobivanja jedinice covjek koji vjeruje u boga ce valjda vjerovat u to da ce mu bog pomoc pa ce svladat gradivo i drugi test uz bozju pomoc bolje napisat Very Happy
covjek koji vjeruje u sebe ce sve nade polozit u sebe, daklem naucit gradivo, ispravit jedinicu i sebi pripisat zasluge.

pa zato stoga dakle, lijepo i u jednom i u drugom primjeru mozes vidjet da ovi vjeruju u nest i to im je pomoglo jel.

ajde da ne cjepidlacim s primjerom skole... u kojem slucaju ti vjera moze pomoc? recimo da si lose, psihicki lose. bezvoljan, depresivan, bla bla bla... i onda vjerujes u nest ili nekoga pa ti to pomogne da se osjecas bolje. valjda.
[Vrh] Go down
Dragon's Child
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Dragon's Child



Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptypon oľu 23, 2009 1:09 pm

da, i baj d vej, nemrem vjerovat na kakvo filozofiranje sam se navukla Suspect
[Vrh] Go down
Nirnaeth
Admin




Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptypon oľu 23, 2009 1:17 pm

Meni su ta sva shvaćanja Boga kojeg tu poistovjećujute s osobom ravnom čovjeku nakaradno u tolikoj mjeri da mi se opće gadi ulazit u ovo raspravu , gorite heretici Twisted Evil
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptyuto oľu 24, 2009 3:42 am

Nirnaeth je napisao/la:
Meni su ta sva shvaćanja Boga kojeg tu poistovjećujute s osobom ravnom čovjeku nakaradno u tolikoj mjeri da mi se opće gadi ulazit u ovo raspravu , gorite heretici Twisted Evil

apsolutno se slažem Laughing
Bog kao slika nekog sijedog starca koji sve vidi, sve čuje i sve zna (santa claus, anyone?? LaughingLaughingLaughing) i oprašta ako ga to zamolimo, a zabranjuje apsolutno svaki oblik hedonizma i istraživanja (koja su, btw, i poljuljala tu nametnutu vjeru) mi se apsolutno gadi. Previše je dokaza protiv a i logika nije na "Njegovoj" (posprd) strani!
--------------------------------------

bog kao neka viša sila, zaslužna za nastanak svemira (iz čega je nastao big bang- pitanje zbog kojeg su indirektno nastale SVE znanosti), no nikako ne "onaj koji određuje sudbinu" (jer sudbina ne postoji, svaka naša misao i svaki naš potez kroji našu budućnost, a ne nešto što je "zapisano") - možda!

bog kao socijalni konstrukt i potreba za lišavanjem apsolutno ikakve vlastite odgovornosti (kroz prije spomenutu sudbinu) - HELL NO!

I rest my case Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptyuto oľu 24, 2009 4:12 am

Da, ta slika Boga kao sijedog bradatog starca, umotanog u neke plahte.

Pa zamisli si takvu spodobu da ti dođe, pomislio bi da je neki klošar.
[Vrh] Go down
Dragon's Child
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Dragon's Child



Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptyuto oľu 24, 2009 4:52 am

jeate o cem se tu raspravlja? o prednostima vjere odnosno nevjere ili o tome kak bog izgleda i s kim ga se poistovjecuje?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Emptyuto oľu 24, 2009 5:06 am

pa jebemu sunce, da bi definirao VJERU moraš definirati OBJEKT VJEROVANJA odnosno ONO U ŠTO SE VJERUJE. ja tvrdim da je sam taj OBJEKT VJEROVANJA u kurcu, dogmatiziran i zato uzrok mog NE VJEROVANJA. što tu nije u redu? gdje sam oftopic? Zato što sam objasnio logičnu stranu ne vjerovanja?

ili bi kvalitetniji topic bio da svi napišu samo "ne vjerujem" ili "vjerujem" i +1?! to se zove rasprava! a čim netko nešt napiše, razapinje ga se...

Jeate, mogo bi bog postat!

odo', uživajte
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vjera vs. Nevjera Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera Empty

[Vrh] Go down
 
Vjera vs. Nevjera
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
March of the Metallians :: Razne teme :: Religija, mitologija, okultizam-
Forum(o)Bir: