March of the Metallians
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

March of the Metallians

...
 
Početna stranicaPortal forumaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Klasična glazba danas

Go down 
+2
Nessa Ireth
Nirnaeth
6 posters
Autor/icaPoruka
Nirnaeth
Admin




Klasična glazba danas Empty
PostajNaslov: Klasična glazba danas   Klasična glazba danas Emptyned tra 05, 2009 12:22 pm

Mislite li da klasična glazba danas ima svoje predstavnike? Ako postoje tko su to? Dali? se i dalje razvija , možda da je stala , ........... irazite mišljenje
[Vrh] Go down
Nessa Ireth
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Nessa Ireth



Klasična glazba danas Empty
PostajNaslov: Re: Klasična glazba danas   Klasična glazba danas Emptypon tra 06, 2009 9:14 am

hmm... nox arcana, midnight syndicate al ne, to je više onak.. instrumentalna al opet nekak mi vuče na one stare ugođaje al ne. eeeee eeeeeeeehehe zaboravih na izvođače soiundtracka iako je to da sve filmska glazba al ima nekih kaj stvaraju i ovako, ne filmski. ima onda onih mladih pijanista i tome sličnih a ima i ed alleyne johnson em taj bi tu spadao, al nije to klasika bokte, nemreš to stavit pod klasiku. klasika je zasebno razdoblje i nikada se više neće ponovit. ovo je onak.. hm zasebno opet al rijetko užasno
[Vrh] Go down
Trpi kurvo
forumska pička
forumska pička




Klasična glazba danas Empty
PostajNaslov: Re: Klasična glazba danas   Klasična glazba danas Emptypon tra 06, 2009 10:21 am

Naravno da ima hrpa klasicnih glazbenika, evo recimo ja vec godinama u hrv. pratim klas gitariste, ako vas zanima jel se i danas slusa samo odite na dane gitare u zg i sve ce vam biti jasno!!!
[Vrh] Go down
Nirnaeth
Admin




Klasična glazba danas Empty
PostajNaslov: Re: Klasična glazba danas   Klasična glazba danas Emptypon tra 06, 2009 1:01 pm

Da da ali nadao sam se da će neko spomenut veličanstvenog HOVARD ŠORA , koji ej skladao saundtrek za lotr
[Vrh] Go down
Dragon's Child
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Dragon's Child



Klasična glazba danas Empty
PostajNaslov: Re: Klasična glazba danas   Klasična glazba danas Emptypon tra 06, 2009 1:31 pm

E sad kad si to spomenuo... tj. njega...

18. i 19. travnja 2008.
Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
Howard Shore
Gospodar Prstenova
Čarolija filmske glazbe

trebala sam ic na taj koncertic, izvodila je zagrebacka filharmonija, isla mi je sestricna al rekla da je bilo razocaranje jer je sve skupa trajalo kojih sat vremena s tim da je polovica vremena protekla tak da je neko nes pricao, zahvaljivao itd itd
[Vrh] Go down
Mile
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
Mile



Klasična glazba danas Empty
PostajNaslov: Re: Klasična glazba danas   Klasična glazba danas Emptypon srp 13, 2009 12:29 pm

Ovo je inače odlična tema za diskusiju.

Prvo bi se možda trebalo definirati što to zapravo 'klasična glazba' jest... jer mislim da pojam 'klasika' u današnje vrijeme ima pogrešnu percepciju kao simfonične kompozicije baroka i romantizma (Mozart, Bach i ekipa...), premda se uvijek podrazumijeva kao ona glazba 'prije 20. stoljeća' (uvjetno rečeno).
Termin 'klasika' je u tom slučaju dosta nezgrapan termin koji obuhvaća preširoko vremensko razdoblje: od dvorskih napjeva, narodnih pjesama, koralnih napjeva, opera...dakle širok spektar glazbe koji se nama 'metalcima' čini kao jedno te isto iz jednog te istog razdoblja, no to nije tako.

No dobro, podrazumijevati ću pojam 'klasika' kao 'ono što je postojalo prije pop revolucije', i izraziti odgovor na pitanje iz prvog posta: NE ZNAM tko su predstavnici jer nisam upoznat previše, ali čisto sumnjam da je stao razvoj, ne vidim razloga ni zašto bi stao razvoj. Možda se ne radi o stvaranju klasičnih remek-djela koje i nakon 300 godina imaju svoje poklonike, pogotovo jer se prevalilo 20. stoljeće koje je uvelo atonalnosti i aritmiju, što je po meni dosta narušilo ugled glazbe...no i takva glazba ima svoje poklonike, kao što i takva glazba ima svoju umjetničku vrijednost, budući da je umjetnost odraz vremena u kojem se nalazi, tako da takva atonalnost ne čudi.
[Vrh] Go down
Radojka
Drkađija
Drkađija




Klasična glazba danas Empty
PostajNaslov: Re: Klasična glazba danas   Klasična glazba danas Emptysri srp 29, 2009 6:40 am

hm pa nisam ja baš za klasiku, bolji mi je čak i doggy od misionarskog
[Vrh] Go down
Sponsored content





Klasična glazba danas Empty
PostajNaslov: Re: Klasična glazba danas   Klasična glazba danas Empty

[Vrh] Go down
 
Klasična glazba danas
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Anthrax (1981 - dan danas)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
March of the Metallians :: Ne-metal :: Klasika-
Forum(o)Bir: