March of the Metallians
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

March of the Metallians

...
 
Početna stranicaPortal forumaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Manowar

Go down 
+11
Shadowchild
eradication8
number_two
xconanx
haxer
dead eternity
Nirnaeth
Nargoo
Emil
Templarius Invictus
Odin
15 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Odin
Admin
Odin



Manowar Empty
PostajNaslov: Manowar   Manowar Emptysub oľu 14, 2009 5:14 am

Biografija Manowar-a

Joey Demaio je radio kao pirotehničar za Black Sabbath. 1980. predgrupa Sabbath-ima na jednom od koncerata u Europi je bio bend Shakin Street, kojima je gitarista bio Ross Friedman, poznatiji kao "Ross The Boss". Tadašnji vokal Sabbatha Ronnie James Dio je upoznao Joeya sa njegovim sunarodnjakom iz SAD-a, i tako je između nastala ideja o stvaranju novog benda. DeMagio je svirao bas. Bend je formiran u Auburnu, New York, 1980., kada im je za vokale pristupio Eric Adams, bivši mesar; te bubnjar Karl Kennedy (čije će mjesto nedugo zatim zauzeti Donny Hamzik). Kreiran je jedinstveni bend MANOWAR, heavy metal obilježja, epskog zvuka utjecajan klasičnom glazbom i revoltiran vladavinom glam rocka u SAD-u. Manowar je bio nešto više od glazbe, bio je nešto poput pokreta, kada su 4 metal glazbenika svoje nastupe i intervjue održavali u životinjskoj koži, sa mačevima u rukama. Manowar nije uspijevao na počecima u SAD-u, no u Europi je vrlo brzo prihvaćen. Teški počeci Manowar-a obilježeni su brzim razlazima sa diskografskim kućama. Na svom prvom live nastupu pred menedžerima zbog svog glasnog zvuka uništeni su svi prozori, na što su Manowar zamoljeni da napuste dvoranu.

Prvi album, "Battle Hymns", izašao je 1982. sa uspješnicama poput Manowar, Battle Hymn ili Dark Avenger (na kojoj je redatelj "Građanina Kane", Orson Wells izvodio jedan pripovijedni dio, kojeg su Manowar kontaktirali zbog njegovog specifičnog glasa, te je nastupio i u singlu "Defender"). Tako započinje saga o "iskrenom metalu", kojeg Manowar odtada promoviraju. Manowar se u svojim stavovima bore za metal koji se ne bazira na komercijali, i koji se svira sa srcem. Komercijala ne može biti kvaliteta, a kvalitetu se trude nuditi svim srcem. U svojim pjesmama govore protiv onih koji ne sviraju sa dušom i srcem i koji sviraju lažni metal (revoltirani tadašnjim aktualnim sweet metalom, hair metalom i glam rockom).

Drugi album, čiji je ugovor potpisan u krvlju od strane Manowar članova sa novom diskografskom kućom, izašao je 1983. pod imenom "Into Glory Ride", i bio je više progresivan od prethodnika. Također se na tome drugom albumu pojavljuje i novi bubnjar Scott Columbus. Zbog svojeg strastvenog bubnjanja uništio je mnoge bubnjarske setove, i bio je izbačen iz svih prijašnjih bendova zbog preglasnog zvuka. Za njega su morali biti izrađeni posebni metalni setovi bubnjeva koji zbog strukture neće pucati. 1983. također izlazi i single "Defender". Treći album Manowara je bio "Hail To England" i označavao je destinaciju koju su Manowar toliko priželjkivali - uspjeh u Engleskoj, jer je 70-tih i 80-tih Engleska bila glazbeni centar svijeta i mjerilo uspjeha. Nedugo zatim iste godine slijedio je album "Sign Of The Hammer" sa singlom "All Men Play On Ten".



Na touru "Spectacle of Might" Manowar postaje znan kao najglasniji bend sa 129.5 dB (sa 10 tona pojačala i zvučnika), što će par godina kasnije i službeno postati na "Agony and Ecstacy" touru (jer je službeno najglasniji bend bio Immaculate Mare) u Njemačkoj u "Hannover's music Halle" kada je zvuk bio i glasniji od 129.5 dB, gdje je Joey DeMagio dosegao na bas gitari čak 130.7 dB. Za usporedbu Boeing 747 pri uzlijetanju registrira 140 dB. 1987. izlazi album "Fighting The World" sa uspješnicama poput "Black Wind, Fire And Steel", "Defender" ili "Carry On". Izlazi i single za pjesmu "Blow Your Speakers". 1988. izlazi album "Kings Of Metal", album koji je gurnuo Manowar među najveće imena u metal svijetu; sa žestokim i brzim hitovima poput Kings Of Metal ili Hail And Kill, ili baladama Crown And The Ring (gdje je snimljen sa crkvenim zborom) ili Heart Of Steel. Iste godine izlazi i single "Herz Aus Stahl" koji je zapravo Njemačka verzija pjesme Heart Of Steel. Album Triumph Of Steel iz 1992. sadrži preko 28 minuta dugu epsku pjesmu "Achiles, Agony, And Ecstasy (In Eight Parts)" koja priča o legendi Ahila i Hektora. Sa istog albuma izlazi i single pjesma o "true" metalu, "Metal Warriors". Godine 1994. kao single opet izlazi pjesma "Defender". "Louder Than Hell" izlazi nakon 4 godine stanke, 1996. godine sa novim gitaristom Karlom Loganom. Na albumu se nalaze i 3 pjesme izašle kao single-ovi, "Return Of The Warlord", "Courage", i "Number One" te još izlazi i single "Courage Live". Basist DeMagio upoznaje Logana nakon naguravanja sa motorima tokom vožnje. Nakon tog albuma izlaze 2 live albuma, "Hell On Wheels" i "Hell On Stage" u kojima dominiraju pjesme iz svih razdoblja Manowar-a.

2002. izlazi album "Warriors Of The World" sa istoimenom himnom na njemu koja je izašla kao i single. Album je dosegao drugo mjesto na top listama u Njemačkoj i postao najprodavaniji album u povijesti izdavačke kuće "Nuclear Blast". Albumom dominira klasični utjecaj Wagnera i heavy metal sa odličnom produkcijom, a tu se nalazi i Elvisova obrada "American Trilogy" (izašla i kao single zajedno sa pjesmom "The Fight For Freedom") i obrada dijela opere Turandot, "Nessum Dorma" obrada posvećena Talijanskim fanovima. (Manowar također imaju pjesme posvećene fanovima u Njemačkoj i Francuskoj, također na njihovim jezicima, pjesme "Herz Aus Stahl" i "Courage"). Iste, 2002. godine izlazi i single "The Dawn of Battle". Basista Joey DeMagio zatim otvara (u vlastitoj kući) svoju diskografsku kuću "Magic Circle Music" i postaje medadžer power symphony benda Rhapsody. 2005. "Magic Circe Music" potpisuju suradnju sa SPV diskografskom kućom u Njemačkoj (koja ima početkom 21.stoljeća glazbeno značenje za metal kakav je nekada imala Engleska), gdje Manowar održava najviše koncerata na touru u jednoj državi. Godine 2005. single "King Of Kings" izlazi sa dijelom u pjesmi koji pripovijeda glumac Christopher Lee (slavni "Drakula"), i vokal nekih radova benda Rhapsody. Pjesma "King Of Kings" će se pojaviti u sljedećem albumu Manowar-a, zajedno sa novim single-om "Sons Of Odin".

Manowar Manowar-2

Albums

Battle Hymns (1982)
Into Glory Ride (1983)
Hail to England (1984) (reportedly recorded in only 6 days)
Sign of the Hammer (1984)
Fighting the World (1987) - Gold in Germany
Kings of Metal (1988) - Gold in Germany
The Triumph of Steel (1992) - Gold in Germany
Louder Than Hell (1996)
Warriors of the World (2002) - Gold in Germany
Gods of War (2007)

Live
Hell on Wheels (1997)
Hell on Stage (1999)
Gods of War Live (2007)

[edit] Compilations
Manowar Kills (1992)
The Hell of Steel: Best of Manowar (1994)
Anthology (1994)
The Kingdom of Steel (1998)
Steel Warriors (1998)

Singles/EPs
"Defender" (1983)
"All Men Play On Ten" (1984)
"Blow Your Speakers" (1987)
"Herz Aus Stahl" (1988)
"Metal Warriors" (1992)
"Defender" (1994)
"Return of the Warlord" (1996)
"Courage" (1996)
"Courage Live" (1996)
"Number 1" (1996)
"Live in Spain" (1998)
"Live in Portugal" (1998)
"Live in France" (1998)
"Live in Germany" (1998)
"Warriors of the World united" (2002)
"Warriors of the World united Part 2" (2002)
"An American Trilogy/The Fight for Freedom" (2002)
"Dawn of Battle" (2002)
"King of Kings" (included in "Hell on Earth Part IV") (2005)
"The Sons of Odin" (First EP) (2006)
"Die with Honor" (2008)

VHS/DVDs
Secrets of Steel (VHS) (1993)
Hell on Earth Part I (DVD) (2001)
Fire and Blood (DVD) (2002)
Warriors of the World united (Mini DVD/CD) (2002)
Hell on Earth Part III (DVD) (2003)
Hell on Earth Part IV (DVD) (2005)
The Day the Earth Shook - The Absolute Power (DVD) (2006)
Magic Circle Festival Volume 1 (DVD) (2007)
Magic Circle Festival Volume 2 (DVD) (2008)
[Vrh] Go down
Templarius Invictus
Admin
Templarius Invictus



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptysub oľu 14, 2009 7:21 am

Do 2002, meni su savrsenstvo, al kasnije, počeli se jebat na Nordijsku mitologiju, ne volim ju, nikako Very Happy
[Vrh] Go down
Emil
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Emil



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptysub oľu 14, 2009 7:31 am

i od početka su isto jebali nordijsku mitologiju, al ne toliko... a sad bože sačuvaj!
[Vrh] Go down
Odin
Admin
Odin



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptysub oľu 14, 2009 7:33 am

meni su zakon...od samog pocetka do danas
[Vrh] Go down
Nargoo
Admin
Nargoo



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptysub oľu 14, 2009 7:34 am

a jebote Q najgey sliku si im našo
hahahahahaahaha

meni dobri(po muzici)
[Vrh] Go down
Odin
Admin
Odin



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptysub oľu 14, 2009 7:40 am

fakat su simpa hehehe....a sada OFFTOPIC


Rise brother rise pass valhalla's gates
Here great warriors await

Reborn from thy steel
All thy wounds be healed

From the earth to the sky
Now the son of odin rise!

Take thy place among the kings
For thy soul shall never die!
[Vrh] Go down
Nirnaeth
Admin




Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptyned oľu 15, 2009 7:12 am

Ma meni su oni fenomenalni šta god tko reko prekvilt
[Vrh] Go down
dead eternity
Duša foruma. Miss foruma =)
Duša foruma. Miss foruma =)
dead eternity



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptyned oľu 15, 2009 7:23 am

ne volim ih al slika im je svjetska.
[Vrh] Go down
haxer
Drkađija
Drkađija
haxer



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptysri tra 01, 2009 6:32 am

super su!!
[Vrh] Go down
Templarius Invictus
Admin
Templarius Invictus



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptypet tra 03, 2009 3:05 am

Nemogu nigdje naci clanak o tome dal jesu ili nisu razbili pičku Satyricon-u i Kredlima XD
[Vrh] Go down
xconanx
Drkađija
Drkađija




Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptypon tra 13, 2009 3:29 pm

OTHER BANDS PLAY MANOWAR GAY nema se tu vise sta dodat i naravno da slusam Very Happy
[Vrh] Go down
number_two
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
number_two



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptyčet lip 18, 2009 9:31 am

[Vrh] Go down
Emil
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Emil



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptyčet lip 18, 2009 1:44 pm

number_two je napisao/la:
https://www.youtube.com/watch?v=o-oVU48zOPs&feature=related


a ja im kazem hvala Smile
haha! kak je do jaja!
svaka im čast!
[Vrh] Go down
Nirnaeth
Admin




Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptyčet lip 18, 2009 2:24 pm

Jebiga ja već otvorio u novosti :S, al prejako Very Happy
[Vrh] Go down
number_two
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
number_two



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptyčet lip 18, 2009 2:43 pm

Nirnaeth je napisao/la:
Jebiga ja već otvorio u novosti :S, al prejako Very Happy

a nisam vidio Smile
[Vrh] Go down
eradication8
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
eradication8



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptyuto lip 23, 2009 12:33 pm

[Vrh] Go down
Emil
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Emil



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptyuto lip 23, 2009 1:41 pm

eradication8 je napisao/la:
http://www.blender.com/lists/67198/50-worst-artists-in-music-history.html

pod 44. mjestom Very Happy
onaj tko je sastavljao tu listu je jako glup. mislim koja budala stavlja na listu 50 najgorih glazbenika u povjesti manowar, doorse, yngwia malmsteena i asiu? to moraš stvarno bit debil da bi takvo nešt napisao. a i ti si glup što nasjedaš na takva sranja i dolaziš tu provocirat.
[Vrh] Go down
Nargoo
Admin
Nargoo



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptyuto lip 23, 2009 1:46 pm

MIR!!!!!!!!!
[Vrh] Go down
Odin
Admin
Odin



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptyuto lip 23, 2009 3:03 pm

nemam rijeci za ovaj popis a pogotovo popis najgorih pjesama-kad sam vidio THE FINAL COUNTDOWN da je najgora e pjesma koja ce se slušati dok je svijeta i vijeka biti hit.
dakle da ne offtopicarimo taj ko je to sastavljao ja bi ga osobno koknio ko zeca.
[Vrh] Go down
Shadowchild
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
Shadowchild



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptyuto lip 23, 2009 3:14 pm

ja ne vjerujem-creed,primus-ovo su preodlični bendovi
i svako od njih je nešt napravio znači da vrijede neki k a to šta se nekome ne sviđaju to je druga stvar
ajd znaš kud s takvim primitivizmom -.-
[Vrh] Go down
number_two
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
number_two



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptyuto lip 23, 2009 4:09 pm

funny stuff Very Happy
[Vrh] Go down
eradication8
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
eradication8



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptyuto lip 23, 2009 4:11 pm

Emil je napisao/la:
eradication8 je napisao/la:
http://www.blender.com/lists/67198/50-worst-artists-in-music-history.html

pod 44. mjestom Very Happy
onaj tko je sastavljao tu listu je jako glup. mislim koja budala stavlja na listu 50 najgorih glazbenika u povjesti manowar, doorse, yngwia malmsteena i asiu? to moraš stvarno bit debil da bi takvo nešt napisao. a i ti si glup što nasjedaš na takva sranja i dolaziš tu provocirat.

smiri se stari nitko ne provocira Very Happy
ako sam stavio to ovdje to znači da sam htio čuti vaše komentare jer znam da ima puno ljudi koji vole ovaj bend.
i btw provociraju oni što govore o nekom bendu da je glup ili slično što ja nisam rekao.
tak da smiri nerve jer ja neam ništa protiv benda kojeg voliš.

pis bradrz sunny
[Vrh] Go down
Odin
Admin
Odin



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptyuto lip 23, 2009 7:25 pm

evo eradiction je rekao svoje i idemo dalje....svaki daljnji post koji nema veze sa manowarom ili sadrži u sebi provokacije brišem
[Vrh] Go down
number_two
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
number_two



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptysri lip 24, 2009 1:22 am

ja i dalje smatram da je smijesno, i u neku ruku istinito kaj pise.

al then again, meni je manowar jedan od bendova koji bi mi bio kulniji da ih nikad nisam vidio kak zgledaju Very Happy
[Vrh] Go down
eradication8
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
eradication8



Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Emptysri lip 24, 2009 4:01 am

number_two mislit će da ih provociraš zbog ovog Razz
[Vrh] Go down
Sponsored content





Manowar Empty
PostajNaslov: Re: Manowar   Manowar Empty

[Vrh] Go down
 
Manowar
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
March of the Metallians :: Metal glazba :: Power Metal-
Forum(o)Bir: