March of the Metallians
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

March of the Metallians

...
 
Početna stranicaPortal forumaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Rainbow

Go down 
Autor/icaPoruka
Lamprophony
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
Lamprophony



Rainbow Empty
PostajNaslov: Rainbow   Rainbow Emptysri srp 29, 2009 5:33 am

Rainbow je bio hard rock i heavy metal bend osnovan 1975. godine od strane nekadašnjeg gitarista grupe Deep Purple, Ritchija Blackmorea. Osim njega, originalna postava benda uključivala je bivše članove benda Elf: pjevača Ronnie Jamesa Dia, klavijaturista Mickey Lee Soulea, basista Craiga Grubera i bubnjara Garyja Driscolla. Tijekom karijere, bend je mnogo puta mijenjao svoje članove.

Povijest

1974. godine, Ritchie Blackmore postaje nezadovoljan sa funk/soul elementima koje u grupu Deep Purple uvode David Coverdale i Glenn Hughes, te isto tako dolazi do razmirica u bendu vezano za snimanje pjesme „Black Sheep Of The Family“. Naime, Blackmore je htio verziju dotične pjesme ubaciti na album Stormbringer (pjesmu je, inače, napisao i snimio bend Quatermass), ali članovi benda to odbijaju. Tijekom Američke turneje, prateći bend Deep Purplea je bio Elf. Blackmore je bio oduševljen vokalnim sposobnostima Ronniea Jamesa Dia, pjevača te grupe. Njih dvojica ubrzo snimaju album, te Blackmore napušta Deep Purple i osniva novi bend oko grupe Elf kojeg naziva Rainbow (prema jednoj gostionici u Hollywoodu u kojoj su se sakupljali rock glazbenici).

Grupa 1975. godine izbacuje prvi album Ritchie Blackmore's Rainbow, a prvi singl „Man On The Silver Mountain“ skinut sa albuma bio je manji hit.

Glazba grupe Rainbow bila je različita od one kakvu je svirao Deep Purple. Bila je insprirana klasičnom glazbom, a Dio je pisao tekstove o srednjovjekovnim temama.

Diskografija:

Ritchie Blackmore's Rainbow (1975)
Rising (1976)
Long Live Rock 'N' Roll (1978)
Down to Earth (1979)
Difficult to Cure (1981)
Jealous Lover EP (1981)
Straight Between the Eyes (1982)
Bent Out of Shape (1983)
Stranger in Us All (1995)

Rainbow Rainbowh
[Vrh] Go down
Lamprophony
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
Lamprophony



Rainbow Empty
PostajNaslov: Re: Rainbow   Rainbow Emptysri srp 29, 2009 5:36 am

Jedan od dražih mi bendova. Ne znam, nekak se najdem u tome hard i klasičnom rocku 70-ih. Zato mi valjda ovaj bend tak paše. Since You Been Gone i Man On the Silver Mountain su mi dvije najdraže.
[Vrh] Go down
 
Rainbow
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
March of the Metallians :: Ne-metal :: Rock-
Forum(o)Bir: