March of the Metallians
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

March of the Metallians

...
 
Početna stranicaPortal forumaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Vjera vs. Nevjera

Go down 
+9
Hellraiser
dead eternity
Nirnaeth
Dragon's Child
Templarius Invictus
eradication8
Kr0n
Nessa Ireth
Odin
13 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Dragon's Child
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Dragon's Child



Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptyuto oľu 24, 2009 5:15 am

haha nisam ja rekla da je itko offtopic Razz

e pa vis, cim netko nes napise razapinje ga se. a to bi bila bit raprave, I guess. napises sta mislis pa te ostali poseru, nda.
a jebiga...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptyuto oľu 24, 2009 6:00 am

Dragon's Child je napisao/la:
e pa vis, cim netko nes napise razapinje ga se. a to bi bila bit raprave, I guess. napises sta mislis pa te ostali poseru, nda.
a jebiga...

Guess again Smile
bit rasprave je iznošenje različitih argumenata, bez da te se posere, već uz konstruktivnu raspravu što bi značilo iznošenje pro i con argumenata. Pljuvanje (iliti sranje) po nečijem mišljenju ili ukusu (još pogotovo dok je bez ikakvih argumenata, što mi je osobno najdraže Laughing) je vrhunac debilizma. Smile

Live, and let live! Zapravo je puno zabavnije konstruktivno popričat s nekim dok uvažiš njegove argumente i razmisliš o tome svemu, nego dok ga odma na početku posereš nekim kvaziargumentima prije svega utemeljenim na subjektivnom mišljenju a koji te na kraju i "zabetoniraju" u uvjerenju da je samo tvoje mišljenje dobro. Smile tako dolazi do onog što najviše mrzim, a to je pretvaranje vlastitog ukusa u neku standardnu normu ponašanja i pogleda na dobro/loše. Drugim riječima, takvi pojedinci uvijek misle da je njihovo mišljenje neki obrazac kvalitete, pa je ono što je njima dobro i objektivno dobro; a objektivno dobro ne postoji! ljepota je u očima pojedinca Wink

gle me kud zabrazdih, još ću ban pobrat Embarassed
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptyuto oľu 24, 2009 8:37 am

Neš pobrat ništa, koliko god se trudio (osim možda genitalni herpes Shocked )

No back on track..

Imao sam gro razgovora sa frendovima i frendicama glede religijskih i inih tematika.

Jedna od tema jest naravno Bog kao neki vrhunski entitet. Kada ga se predočuje kao neko 'biće', onda nam prvo na pamet pada predodžba iz osnovnoškolskih katekizama; dakle bradati starac. Starost-mudrost, tako je prije bilo, danas baš i nije. Dakle prije, u nekom ajmo reći arhetipski nastrojenom društvu, stariji ljudi su bili smatrani mudrima, prvenstveno zbog svoje dobi, kroz koju su akumulirali znanje i iskustvo. Stog takva percepcija Boga kao starca i ne bi trebala čuditi, premda bi se danas Bog trebao prikazati kao uglancan, izkvarcan čovjek u odjelu.

Neki ljudi, pak, su rekli: ''Bog je ljubav''.

Dakle, nikakvo biće, nikakav entitet, čak niti stvoritelj, već ono dobro u svakom čovjeku, i ono najbolje u odnošenju sa drugima. Pomalo idealtipski, no ne i nerealno, jer ono ''dobro'' jest ono čemu svi stremimo; no smatram da se kroz institucionalizaciju tog stremljenja otišlo previše u stranu nepotrebnim ritualiziranjem.
[Vrh] Go down
dead eternity
Duša foruma. Miss foruma =)
Duša foruma. Miss foruma =)
dead eternity



Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptyuto oľu 24, 2009 10:41 am

Bog se ne bi smio nikako prikazivat jer on nema oblik.
[Vrh] Go down
Nessa Ireth
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Nessa Ireth



Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptyuto oľu 24, 2009 11:19 am

za Krona(da ne uzimam sve te tvoje rečenice uz ovo):

Čemu religija. Razlikuj: Crkva i religija nisu jedno te isto. Kao prvo. Trebaš znat da ja nisam kršćanka a nisam ni wiccan, vjerujem u Majku prirodu a to je moja individualna stvar a vidim da ljudi ovdje na forumu a vjerujte da i sveopće ne prihvaćaju ništa šta ne razumiju, ne žele ni razumjet šta je otužno, ograničeno i prilično skućenog duhovnog prostora i još k tome nazivaju sve to hereticima šta ruši etiku a za etiku hrvati činimise nisu čuli. Imaš poticaja da shvatiš. ne trebaš shvatit šta ću ti ispričat no govorim iz vlastitog iskustva jer nemogu pričat nešto što nisam osjetila i doživila osobno. pa eto. crkvu čine ljudi koji su kršćanstvo prilagodili(šta je najgore od svega) sebi i svojim interesima, no religija, kršćanstvo je religija. nema veze s prilagođavanjem il neprilagođavanjem. ima ljudi koji su kršćani a odljepili su se od crkve. i to treba razlikovat. dakle, svečenik ispovijeda grijehe ljudi koji su se pokajali a sada ako dobro poznaješ pravu prirodu ljudi, znaš da pokajanje i iskreno praštanje samom sebi za nemoralno djelo ne traje pola minute. neki oslobođenje od toga ne dožive nikad jer to nema veze sa svečenikom nego samo sa samim sobom i onim šta je u tebi. religija ne služi da bi ti bog nešto napravio. previše shvačaš doslovno. vjerovao il ne, kršćanstvo i mnoge druge religije su skroz jedno te isto samo na svoj način, no ima nekih razlika opet. no baza je ista skoro. religija služi da čovjeka navede na razmišljanje, da pokuša shvatiti sebe i sve oko sebe, da može podnjeti sve okrutnosti šta mu se dešavaju jer nitko nije rekao da je sve ovo lako. nisu svi ljudi dovoljno jaki da imaju svoja uvjerenja kojih se drže i ne otimaju se, neki nisu sposobni(ne vrijeđam nego govorim o prirodi ljudi) da se izgrade na taj način. neki su krhki a takve treba razumjeti(hm govorimo o razumjevanju...božemoj) jer neki nemogu izdržati sve to samo tako. 10 božjih zapovijedi, recimo, to je moral. jednostavno, pravila po kojima bi ljudi trebali živjeti kao tj. to su navodi na razmišljanje a ne nametanje nečije volje da čovjek prosudi kaj je dobro kaj nije. toga imaš i u budizmu- načela. moral. imaš i Grčke mitove- to su bili navodi na razmišljanje, pokušaji da se shvati zašto i kako, što će biti i što je moguće ako se nešto napravi protiv nekoga namjerno. jer vjerovao il ne, priroda udara tri puta jače negoli možeš zamisliti i za svaku grešku ispaštaš a to ljudi danas ne shvačaju jer religiju shvačaju doslovno. misle da ih bog ne voli, da ih prezire a nisu kao ništa učinili. sve ima svoj razlog zašto je ovo ovako a ono onako. treba promotrit, sjest i razmislit. pokušat shvatit. preispitivat sebe dok ne dođeš do zaključka o nečemu. "Bože daj mi snage" rečenica, molitva kada se zbiva čovjeku nešto loše, to je poticaj da čovjek sam iz sebe sabere snage jer time uvjerava sebe iznutra da ima snage još negdje da dobije da može dalje. on vjeruje u svijetlo, da ima nade. vjeruje da ima poštenja još negdje i da će biti sve još dobro. to je svrha religije. a ne da uvjeri nekog da će bit bićevan ako nekog ubije i to kasnije u paklu. on je bićevan(metafora ne shvaćaj doslovce ofc) kada čini to i bit će još kada shvati što je učinio. vjeruj, svi shvate što su učinili. onaj pakao, to je na zemlji kao i raj. to su stanja, ne mjesta. biblija je metafora za način života, za pokušaj shvaćanja i razumjevanja boli i sreče oko nas. pročitaj, promotri vjerujem da ćeš u tome nači nešto za sebe, što će te navest na razmišljanje. i kada te navede budeš shvatil čemu religija. to trebaš osjetit. ne moraš uzet bibliju. ima mnogo drugih knjiga različitih religija, pa promotri religije ako te zanimaju uvidjet ćeš važnu poveznicu kod svih.
a svečenici. eto, oni ispovjedaju griješnike koji nisu svijesni da pokajanje ne traje pola minute već godinama, nekad čak nikad ni ne dožive to unutarnje oslobođenje, nažalost. pošto ovo više nije nikakva tajna jer je jedna osoba koja mi je nekad bila užasno bliska okolo rastrubila neko moje intimno stajalište prema svemu tome pa mogu reč šta se zbilo jednog kišnog i hladnog dana kada smo se prepirali usred grada ko zadnje budale oko onoga što se u meni zbilo kada sam otišla od kršćanstva tj. kada me odbilo a bila sam premlada da neke stvari shvatim a sada više nema povratka. dakle, bilo je stanje užasa i kaosa u obojici, naviranje prošlosti i budućnosti odjednom a sadašnjost je bila toliko zalivena prošlošću i budućnošću da za ništa više nije bilo mjesta. povukla sam osobu za rukav, bez razmišljanja sam uletjela s njim u crkvu jer nigdje drugdje se nisam mogla sabrati. tamo nije bilo ljudi, mjesto me odmalena fasciniralo. i tako smo sjeli, počeli pričati i prao mi je mozak i nabijao toliku krivicu da više nisam mogla izdržati i počela vrištati i plakati kaj je kod mene jako rijetko i na to je uletio svečenik. pitao je šta je bilo, sjeo s nama. nijedno nije reklo ni riječ jer baš ću ja sad njemu prepričavat vlastite probleme, malo sutra. a onda, reko je da se neće mješat ali da sve prođe i da samo treba ostat jak i vjerovat u sunce. neš u tom smislu i otišao je. tome bi svečenici trebali služit- bez pitanja, bez uplitanja, jednostavno dat savjet, ponovit načelo nekih stvari. zapravo, to bi trebao svaki čovjek. imat razumjevanja bez pitanja, pokušavat shvatit bez uplitanja. jer riječi tu ne rvijede puno. treba osjetit ono što se u suprotnom dešava. tome religija služi. da smiri, navede na razmišljanje, da se osjeti. moral i duhovno širenje osobe.
vidim dosta si ograničen glede toga, no mlad si, ne paničari i ne pizdi na ovo, jednostavno, rekoh ti nemože čovjek nešto shvatiti kad ne sagleda i promisli o tome. u bibliji imaš likove, priče, slično ko i u grčkoj il bilo kojoj drugoj mitologiji(al najviše se to vidi u grčkoj). pregledaj te priče i probaj skontat ideju toga. iza svega leži moralna podloga, savjet za način života, pokušaj prosuđivanja dobra i zla. niš nije doslovno.
a sad, kad ste pročitali, popizdite, izbrišite, nije me briga. ako netko nije kadar shvatit da ljudi shvačaju, imaju iskustva nekih glede toga, nije to moja stvar, samo vaša ogorčenost i ograničenost a možda i nešto drugo, to samo vi znadete. odkuda ljudima prava da osude kad su sami osuđeni i još će im biti suđeno. nijeli vam to poznato odnekud?
i moj savjet, stvarno, idi na etiku u školi. bila sam na vjeronauku u 1. srednje na nagovor al sam se prebacila tak da ti je moguće. meni je pomoglo da počnem malo više razmišljat o onome u čemu sam bila ogorčena i ograničena. navelo me da razmislim. a sad sve ovisi o tebi. ne trebaš skakat na ljude ako su različitog razmišljanja
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptyuto oľu 24, 2009 11:50 am

Daj, jel moš pisat tako da tu i tamo lupiš ENTER?

Ova gromada od teksta me bode u oči.
Shocked
[Vrh] Go down
Nessa Ireth
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Nessa Ireth



Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptyuto oľu 24, 2009 12:28 pm

ne želim biti oftopik al miki, ovaj, ne Very Happy tj. danas sam pomalo nervozna tj nisam nervozna nego sam hiper više pošto sam popila previše kave jer sam nastavu prespavala, čak sam i na ispitu zaspala i još k tome sam 5 puta zaspala sjedečki za knjigom. em, razumij ^^
[Vrh] Go down
Kr0n
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Kr0n



Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptyuto oľu 24, 2009 1:15 pm

oh.. gle stvarno bi prokomentirao taj cijeli tvoj post al mi se neda niti ću ga ikad prokomentirati. razlog tomu je preopširnost i navođenje nečega čeg znam (prve dvije rečenice bar) za ostalo nemam stvarno volje za čitat.

naveo sam svoja mišljenja a za ostalo me bole koljena ko sta misli.

fala i pusa.


Zadnja promjena: Kr0n; pet srp 03, 2009 6:47 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Hellraiser
forumska pička
forumska pička
Hellraiser



Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptysri tra 01, 2009 9:03 am

joj.,.kako može vjera biti vs nevjere.. nema smisal..oni koj vjeruju nebuju se okrenuli nikamo..a opčenito niti vjera nije zla kao ni nevjera..
[Vrh] Go down
metal_warrior
Blekeruša Foruma
Blekeruša Foruma
metal_warrior



Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptyčet svi 14, 2009 7:18 am

Nessa Ireth je napisao/la:
mnogi ljudi su prazni odine i mrtvi a vjeruju. samo je pitanje u kaj.

ja vjerujem u majku prirodu odmalena, dabog nemam nikaj protiv kršćanstva i tog uvjerenja ali kak je za njih bog bog tak je i za mene majka priroda majka priroda.
ne vjera ne postoji za mene. postoji kako veliš ne vjera u nekaj ono, kak je kršćanstvo il tak nekaj al totalni ateisti, apsolutni, znači totalna ne vjera u nikaj e to nikad neću podržat. svi trebamo vjerovati u nekaj jer na tome se može i izgradit onaj mehanizam za međusobno povjerenje. ako vjeruješ da nešto bude dobro ispalo kad pokazuje loše onda ti bude dobro a ako nebudeš vjeroval u niš pa ni u to da bude dobro onda nikad nebude dobro. moć vjere, uvjerenja je velika. kak si napraviš tak ti je i je.
prednosti vjere su te da imaš osjećaj barem(vjeruj da je nekima samo to potrebno u nekim situacijama da ostanu pribrani) da nisi sam, da imaš nešto što te potiče dalje, daje neki smisao u besmislu. ali vjeru, religiju, nikad nebi trebali shvaćati doslovno. za mene su pravi vjernici oni koji je ne shvačaju doslovce jer oni najbolje znaju o čem se radi i u čemu je bit u cijeloj priči i još se drže toga, e to je zapanjujuće.
a mane vjere.. zaš bi moralo biti mana. u samoj religiji, vjeri, uvjerenju NEMA mana, stvar je samo kako ljudi shvate, kako se odnose prema tome i u kršćanskom svijetu ta mana jest Crkva. sve je u ljudima kad se spominje mana a sama religija nema mane. kažu da je religija zavaravanje, punjenje mozga glupostima. bit religije, kak sam i rekla, shvačaju samo oni koji znaju da nije doslovna tako da si tu tvrdnju za mene, ljudi samo mogu dobro prokuhat i pojest je za doručak.
a mane ne vjere. znači ako gledamo tu nevjeru kao ne vjerovanje, bez religije ali da se ima neka podloga, kao smisao života nekaj takvo, opet, nema mane. kako si čovjek postavi. prednosti toga naspram religiji- dođe na isto. sve ovisi o jačini vjerovanja, uvjerenja, osobi, jačini samog duha i psihe čovjeka.
a mane onog totalnog nevjerovanja u ništa pa ni vjerovanje totalno drugim ljudima je uzaludno. taj čovjek nikad neće spoznt čari zadovoljstva i ispunjenosti. nažalost, al tak stvari stoje. jer time nemaš ništa i na koncu konceva ogorčen si, neispunjen, jednostavno shvatiš da nekaj fali i to te izjeda. možda ne u početku svega al na kraju.. nije najbolje.prednosti: nema.

moje mišljenje

Totalni ateisti ne postoje, jer, nemožeš ti ne vjerovat u ništa, ni u sutra, ni u život, ni u prirodne pojave. To bi bilo glupo. Baš sam o toj temi raspravljao sa Žoharem Smile
[Vrh] Go down
Nirnaeth
Admin




Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptyčet svi 14, 2009 9:24 am

Neko vjeruje novcu neko hrani Very Happy neko se moli bogu neko prati burzu eto ljepo
[Vrh] Go down
mrbungle
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Profesionalni pružitelj užitaka :D
mrbungle



Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptyčet svi 14, 2009 12:31 pm

Ne bi se štel previše mešati, no mislim da je onaj koji je otvorio topik pogriješio izraz.

Ne moze biti nevjera.

Nevjerovanje da, ali nevjera, u ovom kontekstu je ful promašeni izraz.


Ali ok, nije bed,znamo što je pisac htio reći.. What a Face
[Vrh] Go down
Shadowchild
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
Shadowchild



Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptyčet svi 14, 2009 3:49 pm

heheheh

kaj se mučite bezveze
svaki ima pravo na svoje
opet-nikome sa uvredom
mislim
možeš vjerovat.ne moraš
stvar izbora

al smatram da nekaj gore ima
kaj?
to ja niti itko od vas ne može reći jer nema čvrstih dokaza u to-bitno je vjerovati

ja ne vjerujem u Boga nit se zamaram s tim
sam si krojiš svoj život,sudbinu,kak god a nitko drugi
dapače,nemam apsolutno niš protiv toga
ak to nekoga ispunjava i usrećuje,to je lijepa stvar
al dalo bi se o tome

a kaj se tiče te teme
možeš se samo vrtjeti u krug,jbga
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptysub svi 16, 2009 3:26 pm

Kakvi totalni ateisti, kakve to pizdarije pričaš, ateisti su oni koji ne vjeruju u višu silu, kakvo vjerovanje u danas sutra kakve to veze s religijom ima jebemteglupa?
[Vrh] Go down
Templarius Invictus
Admin
Templarius Invictus



Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptysub svi 16, 2009 8:21 pm

Polako sa izrazima.
Nemoj dokazivati da ti je IQ nizak.
Ne vrijedaj.
Svatko ima svoje mišljenje i pravo na izricanje istog.
Nema potrebe nekog vrjedati.
Diskutiraj normalno ako hoćeš.
Ako neš, reci i odjebi sa foruma.
[Vrh] Go down
Kr0n
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Kr0n



Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptyned svi 17, 2009 2:26 pm

metal_warrior je napisao/la:
Totalni ateisti ne postoje, jer, nemožeš ti ne vjerovat u ništa, ni u sutra, ni u život, ni u prirodne pojave. To bi bilo glupo. Baš sam o toj temi raspravljao sa Žoharem Smile

ček malo. totalni ateisti nepostoje?

kak ne? evo recimo primjer, ja kao ateist nevjerujem u nikakvu religiju il višu silu koja se temelji da če mi pomoč.

život je postojanje, egzistencija.

sutra je pojam za budučnost, kratki pojam za iduči dan.


život ne mora imat veze s nikakvom religijom. pojam "sutra" isto tako. prirodne pojave isto tako.


nemožeš nevjerovat u ništa?
pojam "ništa" u ovom slučaju ima totalno višeznačje.

ateizam je poricanje bilo koje religije. život bez religije te život bez vjere u višu silu.
ateizam - težište da bog nepostoji.

to težište imam i ja a i vjerujem velka masa ljudi.


Zadnja promjena: Kr0n; ned svi 17, 2009 2:32 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
metal_warrior
Blekeruša Foruma
Blekeruša Foruma
metal_warrior



Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptyned svi 17, 2009 2:30 pm

Nattefrost je napisao/la:
Kakvi totalni ateisti, kakve to pizdarije pričaš, ateisti su oni koji ne vjeruju u višu silu, kakvo vjerovanje u danas sutra kakve to veze s religijom ima jebemteglupa?

Ateizam nije religija, banalna tuko.

Žohar, daj banaj ovog lika, samo sere, a nema pol kurca pojma (da prostite na izrazu)
[Vrh] Go down
metal_warrior
Blekeruša Foruma
Blekeruša Foruma
metal_warrior



Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptyned svi 17, 2009 2:33 pm

Kr0n je napisao/la:
metal_warrior je napisao/la:
Totalni ateisti ne postoje, jer, nemožeš ti ne vjerovat u ništa, ni u sutra, ni u život, ni u prirodne pojave. To bi bilo glupo. Baš sam o toj temi raspravljao sa Žoharem Smile

ček malo. totalni ateisti nepostoje?

kak ne? evo recimo primjer, ja kao ateist nevjerujem u nikakvu religiju il višu silu koja se temelji da če mi pomoč.

život je postojanje, egzistencija.

sutra je pojam za budučnost, kratki pojam za iduči dan.


život ne mora imat veze s nikakvom religijom. pojam "sutra" isto tako. prirodne pojave isto tako.



neznam. pojasni mi malo to tvoje mišljenje.

Ja kao prvo nisam govorio samo o višim silama, nego i o svakodnevnim stvarima, o životu. Moraš u nešto vjerovat, bilošta, jer kakav si ti to čovjek da ne vjeruješ u ama baš ništa? Nikakav...
[Vrh] Go down
Kr0n
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Kr0n



Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptyned svi 17, 2009 2:38 pm

metal_warrior je napisao/la:
Kr0n je napisao/la:
metal_warrior je napisao/la:
Totalni ateisti ne postoje, jer, nemožeš ti ne vjerovat u ništa, ni u sutra, ni u život, ni u prirodne pojave. To bi bilo glupo. Baš sam o toj temi raspravljao sa Žoharem Smile

ček malo. totalni ateisti nepostoje?

kak ne? evo recimo primjer, ja kao ateist nevjerujem u nikakvu religiju il višu silu koja se temelji da če mi pomoč.

život je postojanje, egzistencija.

sutra je pojam za budučnost, kratki pojam za iduči dan.


život ne mora imat veze s nikakvom religijom. pojam "sutra" isto tako. prirodne pojave isto tako.



neznam. pojasni mi malo to tvoje mišljenje.

Ja kao prvo nisam govorio samo o višim silama, nego i o svakodnevnim stvarima, o životu. Moraš u nešto vjerovat, bilošta, jer kakav si ti to čovjek da ne vjeruješ u ama baš ništa? Nikakav...

skužio sam da si govorio o svakodnevnom životu, čak sam i definiro te pojmove koje si napiso, jel ;D to što imaš hendikepirane oči, to nije moj problem.

bajdvej. jel ti znaš šta je ateizam uopće?

nevjerje u višu silu i religiju. i samo to. sve stvari oko tebe ili nemaju ili nemoraju imat veze s religijom.

kratko rečeno. ja kao ateist vjerujem samo u ono što vidim.

jel to tak teško za shvatit?
[Vrh] Go down
metal_warrior
Blekeruša Foruma
Blekeruša Foruma
metal_warrior



Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptypon svi 18, 2009 7:24 am

Kr0n je napisao/la:
metal_warrior je napisao/la:
Kr0n je napisao/la:
metal_warrior je napisao/la:
Totalni ateisti ne postoje, jer, nemožeš ti ne vjerovat u ništa, ni u sutra, ni u život, ni u prirodne pojave. To bi bilo glupo. Baš sam o toj temi raspravljao sa Žoharem Smile

ček malo. totalni ateisti nepostoje?

kak ne? evo recimo primjer, ja kao ateist nevjerujem u nikakvu religiju il višu silu koja se temelji da če mi pomoč.

život je postojanje, egzistencija.

sutra je pojam za budučnost, kratki pojam za iduči dan.


život ne mora imat veze s nikakvom religijom. pojam "sutra" isto tako. prirodne pojave isto tako.



neznam. pojasni mi malo to tvoje mišljenje.

Ja kao prvo nisam govorio samo o višim silama, nego i o svakodnevnim stvarima, o životu. Moraš u nešto vjerovat, bilošta, jer kakav si ti to čovjek da ne vjeruješ u ama baš ništa? Nikakav...

skužio sam da si govorio o svakodnevnom životu, čak sam i definiro te pojmove koje si napiso, jel ;D to što imaš hendikepirane oči, to nije moj problem.

bajdvej. jel ti znaš šta je ateizam uopće?

nevjerje u višu silu i religiju. i samo to. sve stvari oko tebe ili nemaju ili nemoraju imat veze s religijom.

kratko rečeno. ja kao ateist vjerujem samo u ono što vidim.

jel to tak teško za shvatit?

Ispričavam se na tome da mi je dioptrija -2, a ti me vrijeđaš -.- ...

I znam ja dobro šta je ateizam, i sam sam ateist Razz
[Vrh] Go down
Kr0n
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Kr0n



Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptypon svi 18, 2009 11:59 am

metal_warrior je napisao/la:
Kr0n je napisao/la:
metal_warrior je napisao/la:
Kr0n je napisao/la:
metal_warrior je napisao/la:
Totalni ateisti ne postoje, jer, nemožeš ti ne vjerovat u ništa, ni u sutra, ni u život, ni u prirodne pojave. To bi bilo glupo. Baš sam o toj temi raspravljao sa Žoharem Smile

ček malo. totalni ateisti nepostoje?

kak ne? evo recimo primjer, ja kao ateist nevjerujem u nikakvu religiju il višu silu koja se temelji da če mi pomoč.

život je postojanje, egzistencija.

sutra je pojam za budučnost, kratki pojam za iduči dan.


život ne mora imat veze s nikakvom religijom. pojam "sutra" isto tako. prirodne pojave isto tako.



neznam. pojasni mi malo to tvoje mišljenje.

Ja kao prvo nisam govorio samo o višim silama, nego i o svakodnevnim stvarima, o životu. Moraš u nešto vjerovat, bilošta, jer kakav si ti to čovjek da ne vjeruješ u ama baš ništa? Nikakav...

skužio sam da si govorio o svakodnevnom životu, čak sam i definiro te pojmove koje si napiso, jel ;D to što imaš hendikepirane oči, to nije moj problem.

bajdvej. jel ti znaš šta je ateizam uopće?

nevjerje u višu silu i religiju. i samo to. sve stvari oko tebe ili nemaju ili nemoraju imat veze s religijom.

kratko rečeno. ja kao ateist vjerujem samo u ono što vidim.

jel to tak teško za shvatit?

Ispričavam se na tome da mi je dioptrija -2, a ti me vrijeđaš -.- ...

I znam ja dobro šta je ateizam, i sam sam ateist Razz


ako znaš šta je ateizam, kakvo ti je to razmišljanje?


neznam čemu si naveo svakodnevne stvari. svakodnevne stvari se nemoraju uspoređivat s religijom il bilocemu takvim da dođe do tog da vjeruješ u njih.

po tvom mišljenju ispada to da ja nisam pravi ateist ako vjerujem u svakodnevne stvari koje apsolutno nemoraju imat veze s religijom koja se poriče u ateizmu.
to je pomalo glupo.
[Vrh] Go down
metal_warrior
Blekeruša Foruma
Blekeruša Foruma
metal_warrior



Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptypon svi 18, 2009 12:18 pm

Možda se i jesam krivo izrazio, ispričavam se ... Nisam tip koji voli raspravljat o religijama ili tak nešt jer mi to ide nakurac, pa sam samo htio izreć svoje mišljenje i to je to.
[Vrh] Go down
Kr0n
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Kr0n



Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptypon svi 18, 2009 12:24 pm

metal_warrior je napisao/la:
Možda se i jesam krivo izrazio, ispričavam se ... Nisam tip koji voli raspravljat o religijama ili tak nešt jer mi to ide nakurac, pa sam samo htio izreć svoje mišljenje i to je to.

nema beda.
[Vrh] Go down
milena
forumska pička
forumska pička
milena



Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Emptyčet srp 09, 2009 7:15 am

ja mislim da je u redu, zapravo i pozitivna stvar ako si pripadnik neke vjerske zajednice
samo neke vjere nameču svoja pravila koja su nekad u redu, ali ima i besmislenih
kao ideš u pakao ako napraviš to ili ovo...
svaki čovjek može odredit šta je dobro ili loše za njega
(ne mislin sad da može ubijat okolo)
Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera vs. Nevjera   Vjera vs. Nevjera - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Vjera vs. Nevjera
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
March of the Metallians :: Razne teme :: Religija, mitologija, okultizam-
Forum(o)Bir: