March of the Metallians
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

March of the Metallians

...
 
Početna stranicaPortal forumaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Njubrid: u čemu je fora?

Go down 
+2
Nirnaeth
eradication8
6 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Njubrid: u čemu je fora? Empty
PostajNaslov: Njubrid: u čemu je fora?   Njubrid: u čemu je fora? Emptyned oľu 22, 2009 9:38 am

Dok mi je Nu metal kao neki podžanr i fascinacija istim relativno jasan zbog svoje prilične medijske eksponiranosti, ovi kojekakvi ____core bendovi mi ne idu u glavu. Više-manje se radi po istoj šabloni; nabrijavajuće i bijesno zvuče, uz odlične riffove i nevjerojatne prijelaze na bubnjevima, da bi to sve usrali sa nekim poluemo pripjevima o propalim ljubavima. Nije mi to jasno. Možda ne slušam dobro, ali uz čast iznimkama, takvih bendova ima napretek, i svi mi dosade prije nego što ih odslušam do kraja. Osim mathcorea kao smjera. To ni ne želim slušati.

Dakle, u čemu je fora sa tim njubriderstvom?
[Vrh] Go down
eradication8
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
eradication8



Njubrid: u čemu je fora? Empty
PostajNaslov: Re: Njubrid: u čemu je fora?   Njubrid: u čemu je fora? Emptyned oľu 22, 2009 10:28 am

pa nemaju baš svi bendovi emo pripjeve, a i nisu svi ljubavne tematike
[Vrh] Go down
Nirnaeth
Admin




Njubrid: u čemu je fora? Empty
PostajNaslov: Re: Njubrid: u čemu je fora?   Njubrid: u čemu je fora? Emptyned oľu 22, 2009 11:04 am

Isto ko i što svi black metal bendovi nemaju sotonističku tematiku Laughing
[Vrh] Go down
shpajzer
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
shpajzer



Njubrid: u čemu je fora? Empty
PostajNaslov: Re: Njubrid: u čemu je fora?   Njubrid: u čemu je fora? Emptyned oľu 22, 2009 11:34 am

nemaju svi emo gej refrene, i nemaju svi ljubavnu tematiku.
a da nema klin vokala, bilo bi prejednolično, a takvih jednoličnih bendova već ima napretek u metalu...
fora je u tome što se to meni sviđa Very Happy
obožavam kontraste i eksperimentiranje čega u ovoj glazbi za razliku od ostalih ima puno.

i istina, ima masa bendova po istoj metalcore šabloni ali takvi me bendovi ne zanimaju toliko...

i naravno, sve što je novo ne valja pa je tako i sa nju bridom
[Vrh] Go down
eradication8
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
eradication8



Njubrid: u čemu je fora? Empty
PostajNaslov: Re: Njubrid: u čemu je fora?   Njubrid: u čemu je fora? Emptyned oľu 22, 2009 11:37 am

i dodao bih da ima jako puno bendova koji imaju odličan clean vokal koji se sjajno uklapa uz scream/growl. naravno ima i onih koji imaju ubergay clean vokal ali takve bendove izbacim s playliste nakon treće poslušane pjesme.
[Vrh] Go down
dead eternity
Duša foruma. Miss foruma =)
Duša foruma. Miss foruma =)
dead eternity



Njubrid: u čemu je fora? Empty
PostajNaslov: Re: Njubrid: u čemu je fora?   Njubrid: u čemu je fora? Emptypon oľu 23, 2009 10:35 am

opet miki ukus. (sad dolazi dio kad govorim da mi se blek ne sviđa).
ni ja ne volim blek pa se ne preseravam s temama u čemu je fora, ako kužiš kaj oću reć, jebiga ima ljudi koji vole "poluemo pripjeve o propalim pripjevima".
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Njubrid: u čemu je fora? Empty
PostajNaslov: Re: Njubrid: u čemu je fora?   Njubrid: u čemu je fora? Emptypon oľu 23, 2009 2:14 pm

Propalim ljubavima, misliš. Very Happy A ne propalim pripjevima.

No dobro, zanemarimo malo samu tematiku pjesama, i kombinaciju growl/emo (čast izuzecima, kao što sam rekao u prvom postu.)

Njubrid kao neka skupina novog vala metala (da budem nonšalantan) je dosta širok pojam, i meni osobno nepojmljiv, nepoznat.

Imamo:

Nu. (ajde kužim kaje to)
Deathcore
Thrashcore
Metalcore
Crossover
Sludgecore
Mathcore (ajde kužim kaje to, dovoljno da ne slušam uopće)

Možda još koji.

Dakle, što taj 'core' označava? U čemu je razlika između thrash metala i thrashcorea? Core na engleskom znači jezgra, pa sad po nekoj logici stvari Thrashcore bi trebao biti ''više true'' thrash od samog thrasha. Ili?

Isto pitanje sa ostalim ____core smjerovima.

HELP!
[Vrh] Go down
shpajzer
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
shpajzer



Njubrid: u čemu je fora? Empty
PostajNaslov: Re: Njubrid: u čemu je fora?   Njubrid: u čemu je fora? Emptypon oľu 23, 2009 3:40 pm

to core dolazi iz hardcore-a
jer svi ti smjerovi imaju dosta primjesa HC-a u sebi

a razlika između thrasha i thrashcorea?
hm poslušaj sam pa procijeni
kao prvo vokali su drugačiji

moglo bi se reć da je thrashcore malo "žešći" thrash


i da, to zasigurno nebi trebalo značit da je thrashcore više true Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Njubrid: u čemu je fora? Empty
PostajNaslov: Re: Njubrid: u čemu je fora?   Njubrid: u čemu je fora? Emptypon oľu 23, 2009 4:27 pm

To bih se složio glede žestine thrashcorea. Što je onda sa deathcoreom? Može li biti žešči od death metala? Kombinacija hardcorea i death metala bi trebala dati neku brutalnost i ritmičnost, no često to nije tome slučaj, zbog relativno slabe prisutnosti ritam dijelova, i prilično ujednačene količine blastbeatova.

A što je onda metalcore? Što se tu kombiniralo? Shocked

Sori ak gnjavim, al mi je to dosta nejasno.
[Vrh] Go down
shpajzer
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
shpajzer



Njubrid: u čemu je fora? Empty
PostajNaslov: Re: Njubrid: u čemu je fora?   Njubrid: u čemu je fora? Emptyuto oľu 24, 2009 7:52 am

deathcore su ukratko hc i death metal rifovi sa brekdownima uz grow/squeal vokale. a o žestini neka svako za sebe odlučuje, po meni je deathcore žešći. jer mi je death metal na neki način već dosadan

a metalcore vuče krojiene iz HC/punka, heavy metala i crossover thrash i iako postoji još od 80-ih tek je sad krajem 90-ih pravo zaživio. taj tzv. treći val metalkora (kse, aild, all that remains, unearth...)
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Njubrid: u čemu je fora? Empty
PostajNaslov: Re: Njubrid: u čemu je fora?   Njubrid: u čemu je fora? Emptyuto oľu 24, 2009 8:21 am

Stručnjače! cheers

Aj sad mi je barem to jasnije. Sad bi mogao malo po malo krenuti sa slušanjem istog. Al mogao bi, nije mi muss.
[Vrh] Go down
shpajzer
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
shpajzer



Njubrid: u čemu je fora? Empty
PostajNaslov: Re: Njubrid: u čemu je fora?   Njubrid: u čemu je fora? Emptyuto oľu 24, 2009 2:05 pm

ma samo daj
ako trebaš neke preporuke tu sam (:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Njubrid: u čemu je fora? Empty
PostajNaslov: Re: Njubrid: u čemu je fora?   Njubrid: u čemu je fora? Emptysri oľu 25, 2009 3:53 pm

Pa nije da trebam preporuke, jer ti njubriderski bendići iskaču iz pašteti, kolko ih ima. Svako malo si presluhnem neki novi bend, ali česta su ponavljanja u strukturi i stilu, zbog čega sam i postavio ovaj topic.

Thx anyways
[Vrh] Go down
Nessa Ireth
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Nessa Ireth



Njubrid: u čemu je fora? Empty
PostajNaslov: Re: Njubrid: u čemu je fora?   Njubrid: u čemu je fora? Emptyned srp 19, 2009 10:06 am

e sad ću ja reč i pokazat ljudima u čemu je fora samo si prvo trebam uslikati sise i papuče. ček malo
[Vrh] Go down
Mile
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
Mile



Njubrid: u čemu je fora? Empty
PostajNaslov: Re: Njubrid: u čemu je fora?   Njubrid: u čemu je fora? Emptyned srp 19, 2009 12:16 pm

A dobro ne moraš...papuče...al sise naravno možeš Shocked
[Vrh] Go down
Nessa Ireth
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Nessa Ireth



Njubrid: u čemu je fora? Empty
PostajNaslov: Re: Njubrid: u čemu je fora?   Njubrid: u čemu je fora? Emptyned srp 19, 2009 4:59 pm

al prvo moram po papuče u školu rrr .. zaboravih ih tamo damn
[Vrh] Go down
Sponsored content





Njubrid: u čemu je fora? Empty
PostajNaslov: Re: Njubrid: u čemu je fora?   Njubrid: u čemu je fora? Empty

[Vrh] Go down
 
Njubrid: u čemu je fora?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
March of the Metallians :: Metal glazba :: New Breed-
Forum(o)Bir: