March of the Metallians
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

March of the Metallians

...
 
Početna stranicaPortal forumaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Uhato U versus Crvena zvezda

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 9:50 am

Ajde sada, prvo bih odmah napomenuo: NEMA VRIJEĐANJA KO JE USTAŠA KO JE PARTIZAN NA OVOM TOPICU.

Dakle, svako malo izleti neki grafit sa ustaškim znakovljem na fasadi, ili na automobilu, kao što je jučerašnji primjer u Šibeniku; potom nogometni navijači skandiraju ustaške povike; skinjare se klenu u Antu Pavelića; naša imigracija se ne srami ustašluka (pogotovo naši Australci); najveća glazbena zvijezda Thompson i Crkva se ne ograđuju od te ideologije, premda su česta koketiranja s istim. S druge strane pak su ovi kojima je drug Tito najveći sin ovih naroda i narodnosti, u biti rade manje ili gotovo nikakvih sranja u odnosu na pristalice ustašluka, često negiraju Titove zločine, no sve u svemu se deklariraju kao svojevrstan antipod gorenavedenima.

Tema je suvremena, ali vidimo da je duboko ukorjenjena u povijesti.

Pitanje za diskusiju: zašto su Hrvati toliko...opsjednuti ili fascinirani...ne znam koji bi izraz uporabio...sa NDH, Pavelićem i ustašama? Istinabog, radi se o izoliranim pojedincima koji naprave eksces koji dovodi državu na loš glas, no uvjerio sam se na vlastite oči kako i 'mirni' ljudi koji ne rade nikakve slične ispade, u kući imaju portret Pavelića u sobi, ili U na mobitelu. Zašto je to tako?

Je li to način ispucavanja frustracija uzročenih današnjim vremenom, ili možda ispucavanja frustracija nastalih nekom 'povijesnom nepravdom'? Koliko udio u svemu tome je imao Domovinski rat?

Molim civiliziranu raspravu, bez epiteta srbočetničkih jugokomunista za neistomišljenike.
[Vrh] Go down
Nargoo
Admin
Nargoo



Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 10:10 am

90% te ekipe koja veliča ustaštvo kod nas nema pojma o čem se tu radi(ne velim da ja znam)...nit znaju ko je Pavelić bio

polovici je to samo još jedan simbol pitaj boga čega....jer neznaju ni oni sam več su vidli to, neš možda načuli i sad ga "ponosno nose"......i naravno to je izlika da se nekog pošteno natuče jer možda ne vjeruje u to o čem oni nemaju pojma
[Vrh] Go down
Nirnaeth
Admin




Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 10:33 am

Ne idealizriam ni ustaški ni partizanski pokret, ali mene je veća sramota što živim u ulici (zločinca) Maršala Tita , u selu pokraj mojeg ljudi na brjegu imaju borovima velikim slovima ispisanim tito da piše Pavelić odma bi hajka bila , dakle licemjerje dok se u udžbeniku zabranjuje svastika ,peterokrake možeš svugdje vidjet, svako malo pa eto i nedavno u sloveniji otkriju neku grobnicu , dok izrone ti isti klinci s ustaškim kapama odma hajka , što je s onim skupovima u Kumrovcu ? Ne sjećam se dok su na prijašnjim izborima u "stožeru " sdp-a ta dična mladež pjevali pjesme o klanju koje nisu ništa bolje od ustaških jeli netko za to odgovarao?, jel nekom palo na pamet da taj bunt proizlazi iz činjenice da je pola udbaša sad na visokim položajima i kunu se u svoje hrvatstvo , možda se predugo šutilo pa ljudi sad kad mogu govore nešto za što se prije išlo u zatvor , opet da napomenem ne veličam ni ustaški ni komunistički pokret al ako se već napada jedna strana treba i drugu sagledat
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 10:43 am

Danas u Nedjeljom u 2 Žare Puhovski je rekao odličnu stvar koja nikome ne pada na pamet.

U onoj novootkrivenoj masovnoj grobnici u Sloveniji nijedan leš nije imao osobnoe isprave. Kako onda možemo znati da se radi o Hrvatima? Ako se radi o Hrvatima, jesu li svi?

Ne može se znati.

No to je dovoljan razlog da se ponovno okupe cirkusanti zvani 'Krug za trg', pa da krenu sa prosvjedima za preimenovanje trga koji nosi zločinačko ime.
[Vrh] Go down
Nirnaeth
Admin




Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 10:49 am

Miki je napisao/la:
Danas u Nedjeljom u 2 Žare Puhovski je rekao odličnu stvar koja nikome ne pada na pamet.

U onoj novootkrivenoj masovnoj grobnici u Sloveniji nijedan leš nije imao osobnoe isprave. Kako onda možemo znati da se radi o Hrvatima? Ako se radi o Hrvatima, jesu li svi?

Ne može se znati.

No to je dovoljan razlog da se ponovno okupe cirkusanti zvani 'Krug za trg', pa da krenu sa prosvjedima za preimenovanje trga koji nosi zločinačko ime.
Miki jel to stvarno sad tolko presudno ne radi se o samo jednoj grobnici znaš ti na što ja mislim , neke stvari sad jednostavno isplivavaju ,a što se tiće isprava opće je poznata stvar da su ih uzimali tako su i mom djedu dok su gla slali u Bleiburg uzeli isprave
[Vrh] Go down
Templarius Invictus
Admin
Templarius Invictus



Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 12:50 pm

Tu sad ovisi od pojedinca do pojedinca zasto slavi Ante Pavelića i ustaše. Ali po meni sve je poveznao i prošlost se počela da brka.
Mnogi mladi koje znam isfuravaju ustaštvo, mada misle da ono djeluje i u domovinskom ratu.
Ali, pošto je bilo za vrijeme 2. Svjeskog rata rata između Ustaša i Partizana (ilitiga Hrvata i Srba) tako se prenijelo i sve do danas nakon Domovinskog rata gdje su zaračene strane Hrvati i Srbi.

Sta se tice grobnica pronadenih u Sloveniji. Ovo je jedna na novo otkrivena. Postoji takoder i ,,Postojnska jama'' u Sloveniji nedaleko od mjesta Postojna, gdje su takoder bile masovne grobnice.
Kao sto je i Nirn reko da su im uzimali isprave, vjerovatno se radi o Hrvatima. Obukcijom kostiju lako se otkrije koliko su stare, pa se moze i logicki zakljuciti cije nacije ljudi su tamo bačeni.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 1:59 pm

@Nirnaeth.
Naravno da nije nužno, samo sam implicirao na svojevrsnu histeriju koja je proizašla iz nekog osjećaja ugroženosti i povijesne traumatiziranosti onog dijela stanovništva za koju ne bih rekao da je 'domoljubna', već je samo averzivna spram bilo čega 'lijevoga'.

@Templarus, Partizani nisu bili Srbi. Partizani su bili zajednička vojska jugoslavenskih naroda i narodnosti, a čisto srpska vojska (bolje reći paravojska) su bili četnici. Ne znam gdje je sustav otišao kvragu da se djecu drila da su partizani bili samo Srbi.
A što se tiče kostiju, ja sam na faxu slušao forenziku, CSI Kroejša. Obdukcijom kostiju se može otkriti koliko su stare, ali 'logikom' se ne može otkriti kojoj nacionalnosti pripadaju, budući da narodnost nije biološka kategorija. Eventualno bi se DNA kostiju mogao usporediti sa DNA-om onih koji još uvijek traže nestale iz WW2.
[Vrh] Go down
Templarius Invictus
Admin
Templarius Invictus



Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 2:11 pm

Miki, neće valjda Amerikanci ići stavljat tijela Japanaca u Postojnsku jamu jeboga ti.
Dakle tijela su iz '44 - '45 cija bi tjela mogla biti?
Znam da Partizani nisu bili srbi, ali su bili zaračeni sa Ustašama koji su Hrvati jelda? Razz
[Vrh] Go down
Templarius Invictus
Admin
Templarius Invictus



Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 2:12 pm

:F:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 3:21 pm

Pa normalno da nisu bili Japaneri, ali u današnje vrijeme ljubaznih Rvacko Slovenačkih odnosa, gotovo se čini neophodna podjela na Njih i na Nas.

Među partizanima je bilo Hrvata da. I ratovali su protiv ustaša koji su bili Hrvati.
[Vrh] Go down
Nirnaeth
Admin




Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 3:24 pm

Miki je napisao/la:
Pa normalno da nisu bili Japaneri, ali u današnje vrijeme ljubaznih Rvacko Slovenačkih odnosa, gotovo se čini neophodna podjela na Njih i na Nas.

Među partizanima je bilo Hrvata da. I ratovali su protiv ustaša koji su bili Hrvati.

Oni su sebe nazivali "barćom Jugoslavenima" Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 3:26 pm

Hoćeš reći da to onda nisu bili Hrvati?
[Vrh] Go down
Nirnaeth
Admin




Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 3:33 pm

Miki je napisao/la:
Hoćeš reći da to onda nisu bili Hrvati?
Hoću reći da su se odrekli svoje nacionalnosti i vjera radi neke sljepe ideologije koju ni sami nisu razumjeli
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 3:46 pm

Ne možeš reći da su se Hrvati primili neke 'sljepe ideologije koju ni sami nisu razumjeli', jer svatko je imao svoj motiv što se našao na jednoj od zaraćenih strana.

Ustaški pokret je nastao u imigraciji, sa hrvatskom državom kao glavnim ciljem. Hitlerovim patronatom je taj cilj relativno ostvaren, jer NDH nije bila ni nezavisna, ni država, ni Hrvatska. Da se oslobode Hitlerove i Mussolinijeve čizme, dio stanovništva odlazi u partizane, vjerojatno smatrajući to manjim zlom, iako su partizani pak bili pod Staljinovim, kasnije pod Zapadnjačkim pokroviteljstvom. Četnici pak su htjeli obnoviti Veliku Srbiju sa kraljem Karađorđevićem kao vladarom.

Dakle sjebano vrijeme, kao što bi Hobbes rekao, rat svih protiv sviju, svi su bili hrpa pijuna dvaju manijaka.

Nego to nije tema.

Tema je čemu tolika fasciniranost i opčinjenost ustašama u današnje vrijeme?
[Vrh] Go down
Nirnaeth
Admin




Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 3:48 pm

Kao što rekoh predugo se o nekim stvarima nije smjelo govorit pa sad neproživljene emocije isplivavaju , proće to s vremenom
[Vrh] Go down
Odin
Admin
Odin



Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 3:53 pm

Miki je napisao/la:


Tema je čemu tolika fasciniranost i opčinjenost ustašama u današnje vrijeme?[/color]

najviše fascinira mlade, a to im je izgleda dokaz da ako si ustaša da si veliki hrvat kao što sam imao prilike cuti kad je jedna baba u autobusu rekla drugoj da nije hrvatica jer nije vjernik...samo su hrvati vjernici, uglavnom šta htjedoh da kažem da su mladi zaluđeni za ustaštvom kao pojmom Hrvatstva a to je žalosno. Isti Pavelic je ostavio svoje ljude i pobjegao. Tito a šta se ima tu puno reci .... žalosno je u biti i jedno i drugo. Jedino što je ikada ljepo receno a to je Thompson rekao: volio bih da mladi dolaze na moj koncert sa obilježjima hrvatske vojske a ne ustaških oznaka-ali mladost ludost.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 3:54 pm

?

Kakve neproživljene emocije imaju klinci sa ustaškim kapicama na Tonsonovu koncertu?
Kakve neproživljene emocije imaju neonaci koji iz dosade idu tamanit ne-Hrvate-katolike?

?
[Vrh] Go down
Odin
Admin
Odin



Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 4:01 pm

mislim da to pitanje treba postaviti tim istim klincima, šta misliš miki? jel ja odgovor ne znam ali pretpostavljam
[Vrh] Go down
Nirnaeth
Admin




Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 4:03 pm

HH govorio sam opčenito o narodu , gle čuda nijedan od tih klinac ne potječe iz obitelji di su mu bili partizani ,zašto? Zato jer su se ovi drugi naslušali priča od djedova baka , a zna se kako se poslje rata postupalo s stašama i domobranima.. e o tom ja pričam Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 4:18 pm

Eto Odine, Nirnaeth je odgovorio. Babe i dede, ćaće i matere.

Garant su klincima od malena govorili kak je u komunizmu bilo sve super a da su ustaše bili krvoločne zvjeri, i da su Tuđman i Milošević sve sjebali.
Drugima pak su bubali u glavu kak im je komunizam sve oduzeo šta su imali, da im samo vjera u Gospu može pomoći, i da je sve otišlo u Beograd.

Dakle začarn krug predrasuda i neznanja. Premda taj krug se ne da tako lako raščarati.
[Vrh] Go down
Odin
Admin
Odin



Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned oľu 22, 2009 4:22 pm

pa to sam i ja rekao, odakle to mladima ako ne iz njihovih obitelji...ali to su za mene kreteni koji svoju djecu filuju sa tim sranjima-moja cera sigurno nece biti filovana ni sa cijom stranom i ima da cijeni sve koji nju cijene a ne da ju odgajam u mržnji i ostalim glupostima a gluposti su i ustaštvo i komunizam i bla bla
[Vrh] Go down
Nessa Ireth
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Nessa Ireth



Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptypon oľu 23, 2009 5:25 pm

Miki je napisao/la:


Dakle začarn krug predrasuda i neznanja. Premda taj krug se ne da tako lako raščarati.

eto, sve si reko šta se tiće toga
[Vrh] Go down
Nirnaeth
Admin




Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptyned svi 03, 2009 6:16 pm

Odin je napisao/la:
pa to sam i ja rekao, odakle to mladima ako ne iz njihovih obitelji...ali to su za mene kreteni koji svoju djecu filuju sa tim sranjima-moja cera sigurno nece biti filovana ni sa cijom stranom i ima da cijeni sve koji nju cijene a ne da ju odgajam u mržnji i ostalim glupostima a gluposti su i ustaštvo i komunizam i bla bla

Pa tako i treba bit , da svi tako djecu odgajaju nebi ni dolazilo do konflikta na polju nacionalnosti u nas
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptypon svi 04, 2009 3:59 am

Skinsi ne veličaju ustaštvo, već nacizam. Naravno, ne svi, tradicionalne skinse boli k, ima i antifa skinsa (SHARPovci). Mješate BB Boyse sa skinsima.
[Vrh] Go down
Nirnaeth
Admin




Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Emptypon svi 04, 2009 9:15 am

Nattefrost je napisao/la:
Skinsi ne veličaju ustaštvo, već nacizam. Naravno, ne svi, tradicionalne skinse boli k, ima i antifa skinsa (SHARPovci). Mješate BB Boyse sa skinsima.

Ma nije uopće bitno kojoj subkulturi pripadaju , nego predrasude kojima im je um obavijen .
[Vrh] Go down
Sponsored content





Uhato U versus Crvena zvezda Empty
PostajNaslov: Re: Uhato U versus Crvena zvezda   Uhato U versus Crvena zvezda Empty

[Vrh] Go down
 
Uhato U versus Crvena zvezda
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
March of the Metallians :: Razne teme :: Povijest-
Forum(o)Bir: