March of the Metallians
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

March of the Metallians

...
 
Početna stranicaPortal forumaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Einherjer

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
xconanx
Drkađija
Drkađija




Einherjer Empty
PostajNaslov: Einherjer   Einherjer Emptypon tra 13, 2009 12:50 pm

Einherjer je viking / black metal sastav iz Haugesunda, Norveške, osnovana 1993. godine. Iz albuma u album mijenjaju zvuk te eksperimentiraju sa narodnom glazbom, dok se na pojedinim albumima drže tradicionalnog black metal zvuka. Tekstovi pjesama se uglavnom temelje na legendama i pričama nordijske mitologije. Grupa biva raspuštena u prvom dijelu 2004., kratko nakon izdavanja posljednjeg albuma Blot u prosincu 2003. godine. U prosincu 2004. članovi Einherjera osnivaju novu thrash metal grupu (pod vodstvom prvotnih osnivača Frode Glesnesa i Gerharda Storesunda) Battered zajedno sa basistom Oleom Moldesætherom.

Četiri godine kasnije najavljuju povratak te novu turneju tokom ljeta 2008., i nastup na popularnom festivalu heavy metal glazbe Wacken Open Air.

Naziv Einherjer je preuzet iz nordijske mitologije. Termin se koristi kao naziv za pogubljene ratnike koji nakon smrti odlaze u Valhallu gdje se pridružuju bogu Odinu.




malo coopy pejsta sa wikipedie metalnih skrpti i tih sranja Very Happy
evo ovdje sam se potrudio napisat malo vise jer sam ih tek nedavno poceo slusat pa ono postovanja i neznam nesta puno o njima ovako ^^
[Vrh] Go down
black_b
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Profesionalni pružitelj užitaka :D
black_b



Einherjer Empty
PostajNaslov: Re: Einherjer   Einherjer Emptypon tra 13, 2009 2:13 pm

Norwegian Native Art mi je odličan!
Tek sam ih nedavno otkrila pa nemogu niš previše o njima reć....
[Vrh] Go down
 
Einherjer
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
March of the Metallians :: Metal glazba :: Folk Metal-
Forum(o)Bir: