March of the Metallians
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

March of the Metallians

...
 
Početna stranicaPortal forumaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Francuska revolucija

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Mile
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
Mile



Francuska revolucija Empty
PostajNaslov: Francuska revolucija   Francuska revolucija Emptyuto lip 09, 2009 7:12 am

Jedan od ključnih događaja u stvaranju današnjeg poretka kakvog znamo; nastao višestoljetnom potlačenošću seljaštva i nižih slojeva u Francuskoj, brojnim i zbunjujućim reformama kraljeva Lujeva XI.-XVI., apsolutizmom, centraliziranošću, nastankom liberalne misli francuskih filozofa, imunosti plemstva na sve daće, usponu građanstva......

Što vi mislite o toj temi, koliko je Francuska revolucija pripomogla stvaranju današnjeg svijeta, je li opravdano svo nasilje koje se događalo u to vrijeme...?
[Vrh] Go down
Odin
Admin
Odin



Francuska revolucija Empty
PostajNaslov: Re: Francuska revolucija   Francuska revolucija Emptyuto lip 09, 2009 7:16 am

ne bih da offtopicarim ali libo me za francusku revoluciju....kod nas danas isto seljaci potlaceni vara ih se za njihov rad i glad na vratima-pa niko ne jebe ništa
[Vrh] Go down
Nessa Ireth
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Nessa Ireth



Francuska revolucija Empty
PostajNaslov: Re: Francuska revolucija   Francuska revolucija Emptyuto lip 09, 2009 7:23 am

revolucije, ratovi, nasilja - sve što kroji prošlost ima svoje posljednice pa tako i francuska revolucija za današnje situacije. jedno ide s drugim, nadovezuje se i tako će i biti dok god bude čovječanstva.
[Vrh] Go down
Mile
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
Mile



Francuska revolucija Empty
PostajNaslov: Re: Francuska revolucija   Francuska revolucija Emptyuto lip 09, 2009 7:25 am

Znači, ništ posebno, ta Revolucija? Da se nije dogodila, sve bi bilo po starom?
[Vrh] Go down
Odin
Admin
Odin



Francuska revolucija Empty
PostajNaslov: Re: Francuska revolucija   Francuska revolucija Emptyuto lip 09, 2009 7:26 am

to se nije reklo ali povijest prepustimo povjesnicarima....svaka povijest je izokrenuta i nikad nece biti iskreno napisana
[Vrh] Go down
Mile
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
Mile



Francuska revolucija Empty
PostajNaslov: Re: Francuska revolucija   Francuska revolucija Emptyuto lip 09, 2009 7:34 am

Ma baš sam pročitao knjigu Alexisa de Tocquevillea : Stari režim i revolucija. Lik je to napisao nakon što se situacija malo ohladila, ali više-manje je pisana iz ondašnje suvremene perspektive, pa sam se iznenadio koji su to sve uzroci bili koji su doveli do revolucije, a samo neke od njih sam naveo gore.

U školi su nas učili dosta banalno o toj temi: bio jedan zločest kralj, bili i gladni seljaci koji su ga onda giljotinirali, a kraljeva žena je rekla 'Neka jedu kolače', a nakon njih je došao Napoleon.

Dakle, kompleksan proces koji se pripremao desetljećima, pa čak i stoljećima (feudalni poredak ftw), u svakom slučaju mi je drago da sam se barem malo informirao o toj povijesno značajnoj temi.
[Vrh] Go down
Radojka
Drkađija
Drkađija




Francuska revolucija Empty
PostajNaslov: Re: Francuska revolucija   Francuska revolucija Emptyuto srp 28, 2009 3:51 pm

ah ne znam ja to, nisam nikad slušala na satu povijesti, bila sam prezaposlena pronalaženjem načina kako disat a da ne osjetim profesorov dah :S
[Vrh] Go down
Sponsored content





Francuska revolucija Empty
PostajNaslov: Re: Francuska revolucija   Francuska revolucija Empty

[Vrh] Go down
 
Francuska revolucija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
March of the Metallians :: Razne teme :: Povijest-
Forum(o)Bir: