March of the Metallians
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

March of the Metallians

...
 
Početna stranicaPortal forumaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Izlijetanje vlaka s tračnica

Go down 
+4
Nargoo
Nessa Ireth
metal_warrior
Mile
8 posters
Autor/icaPoruka
Mile
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
Mile



Izlijetanje vlaka s tračnica Empty
PostajNaslov: Izlijetanje vlaka s tračnica   Izlijetanje vlaka s tračnica Emptysub srp 25, 2009 5:15 am

Kod Kaštela.

Jučer udarna vijest.

Šestero poginulih.
Pedesetak ozlijeđenih.

Strava.

Al dobro, glavno da su na čelu HŽ-a još uvijek neki osnovnoškolci sa masnim plaćetinama koji stignu pretočit novce na privatne račune. Ko jebe infrastrukturu željeznice. A i država nikak da to restrukturira.
[Vrh] Go down
metal_warrior
Blekeruša Foruma
Blekeruša Foruma
metal_warrior



Izlijetanje vlaka s tračnica Empty
PostajNaslov: Re: Izlijetanje vlaka s tračnica   Izlijetanje vlaka s tračnica Emptysub srp 25, 2009 5:30 am

Šteta, ali mislim da je krivica u osovini vlaka, jer je jedan njemački stručnjak prije govorio da su osovine pretanke. A sad je vlak išao velikom brzinom i pod velikim nagibom, pa je osovina pukla.

Za onaj premaz za tračince ne vjerujem baš, ali u našoj je državi sve moguće. Možda je netko nešto ulio u tu tekučinu. :S

Sve u svemu, žao mi je zbog žrtava i ranjenih. Kako sam malo nepažnje odnese pun kurac života. Jebiga. -.-
[Vrh] Go down
Nessa Ireth
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Nessa Ireth



Izlijetanje vlaka s tračnica Empty
PostajNaslov: Re: Izlijetanje vlaka s tračnica   Izlijetanje vlaka s tračnica Emptysub srp 25, 2009 5:34 am

šta se čudiš. prošle godine na našim autocestama bio slučaj sudara i ljudi su doslovce zaobilazili to. Ni živa duša nije pozvala ni policiju ni hitnu, nekih sat vremena a kamoli priskočili u pomoć.

Ovo je dobra podloga za još jednu kratku moju pričicu.
Imam već jednu s autima. Very Happy

ko jebe šta su umrli. treba netko umirat isto znaš.. al vjerujem da je bio horor ko iz filmova u sekundama slijetanja Very Happy Onako krvi svuda, šipke se zabijaju kroz čmarove, dječica vrište, drže se za svoje mediće. Poginulima pred očima čitav njihov život i smrad u nosu kako ništa korisno nisu učinili prije svoje smrti. Trenutak žaljenja šta je debil prevario ženu, trenutak žaljenja šta sestra sestri nije rekla oprosti za razbijenu vazu, Trenuci umiranja, brutale, morbide, vrištanja, frcanja krvi, izlijetanje organa kroz uši, sljevanje mozga u želudac dok u HŽ-u svi mirno sjede, smiju se, pijuckaju kavice. Kao manipulativni izazivači smrti. Nositelji širokih crnih kapuljača. Oči im se cakle kroz reflektore umirujućih putnika, koji vrište, zazivaju boga a gad sere na nebesima i ne može pronaći gumbić za stvaranje ugodnog mirisa. Hm da, druge brige. Jebiga.
[Vrh] Go down
Nargoo
Admin
Nargoo



Izlijetanje vlaka s tračnica Empty
PostajNaslov: Re: Izlijetanje vlaka s tračnica   Izlijetanje vlaka s tračnica Emptysub srp 25, 2009 5:38 am

metal_warrior je napisao/la:
Šteta, ali mislim da je krivica u osovini vlaka, jer je jedan njemački stručnjak prije govorio da su osovine pretanke. A sad je vlak išao velikom brzinom i pod velikim nagibom, pa je osovina pukla.

Za onaj premaz za tračince ne vjerujem baš, ali u našoj je državi sve moguće. Možda je netko nešto ulio u tu tekučinu. :S

Sve u svemu, žao mi je zbog žrtava i ranjenih. Kako sam malo nepažnje odnese pun kurac života. Jebiga. -.-


frend mi je inače vlakovođa i to je dosta često njegova ruta...on veli da je mast kriva
[Vrh] Go down
metal_warrior
Blekeruša Foruma
Blekeruša Foruma
metal_warrior



Izlijetanje vlaka s tračnica Empty
PostajNaslov: Re: Izlijetanje vlaka s tračnica   Izlijetanje vlaka s tračnica Emptysub srp 25, 2009 5:41 am

Neznam, ako šef vozač tak veli onda mora da jest.
[Vrh] Go down
Nirnaeth
Admin




Izlijetanje vlaka s tračnica Empty
PostajNaslov: Re: Izlijetanje vlaka s tračnica   Izlijetanje vlaka s tračnica Emptysub srp 25, 2009 6:22 am

pa moguće mast jer i onom vlaku poslje su otkazale kočnice , al tu su samo moja nagađanja Smile
[Vrh] Go down
Mile
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
Mile



Izlijetanje vlaka s tračnica Empty
PostajNaslov: Re: Izlijetanje vlaka s tračnica   Izlijetanje vlaka s tračnica Emptysub srp 25, 2009 7:55 am

Nešto su se spominjali krivi izračuni bočnih sila pri zavojima koji utječu na te nagibne vlakove; al to je povezano općenito za valjanost tih vlakova.
Glede ove nesreće, ljudski faktor je najizgledniji: kiks sa tim mazanjem pruge, neispravan pregled kočnica, neprilagođena brzina...

Nessa: neukusno i neprimjereno
Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
Shadowchild
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
Shadowchild



Izlijetanje vlaka s tračnica Empty
PostajNaslov: Re: Izlijetanje vlaka s tračnica   Izlijetanje vlaka s tračnica Emptysub srp 25, 2009 7:58 am

a sjebali su se
mislim da je taj hž već u velikom k -.-
[Vrh] Go down
Dragon's Child
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Dragon's Child



Izlijetanje vlaka s tračnica Empty
PostajNaslov: Re: Izlijetanje vlaka s tračnica   Izlijetanje vlaka s tračnica Emptysub srp 25, 2009 8:43 am

kao prvo: tracnice se ne mazu s tim s cim god su ih namazali -.- (navodno da su herbicidi u pitanju)

a kao drugo: novi nagibni vlakovi ne idu po starim tracnicama -.-
[Vrh] Go down
Mile
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
Mile



Izlijetanje vlaka s tračnica Empty
PostajNaslov: Re: Izlijetanje vlaka s tračnica   Izlijetanje vlaka s tračnica Emptysub srp 25, 2009 9:10 am

U hrvatskoj idu.
[Vrh] Go down
Nirnaeth
Admin




Izlijetanje vlaka s tračnica Empty
PostajNaslov: Re: Izlijetanje vlaka s tračnica   Izlijetanje vlaka s tračnica Emptysub srp 25, 2009 9:28 am

Mile je napisao/la:
U hrvatskoj idu.

Renivirali su te relacije zbog novih vlakova
[Vrh] Go down
Nessa Ireth
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
Nessa Ireth



Izlijetanje vlaka s tračnica Empty
PostajNaslov: Re: Izlijetanje vlaka s tračnica   Izlijetanje vlaka s tračnica Emptysub srp 25, 2009 11:21 am

Sve je ukusno i primjereno. 21. stoljeće. so what. kolji me ali me nemožeš
[Vrh] Go down
metal_warrior
Blekeruša Foruma
Blekeruša Foruma
metal_warrior



Izlijetanje vlaka s tračnica Empty
PostajNaslov: Re: Izlijetanje vlaka s tračnica   Izlijetanje vlaka s tračnica Emptysub srp 25, 2009 1:47 pm

Dragon's Child je napisao/la:
kao prvo: tracnice se ne mazu s tim s cim god su ih namazali -.- (navodno da su herbicidi u pitanju)

a kao drugo: novi nagibni vlakovi ne idu po starim tracnicama -.-

Sredstvo protiv iskrenja i zapaljenja je bilo.

Da kod prevelikog zagrijavanja nebi došlo do pucanja ili taljenja. :Đ

Osnove tehničkih materijala. :Đ
[Vrh] Go down
toks
Jebač
Jebač




Izlijetanje vlaka s tračnica Empty
PostajNaslov: Re: Izlijetanje vlaka s tračnica   Izlijetanje vlaka s tračnica Emptypon srp 27, 2009 4:02 pm

Nessa Ireth je napisao/la:
šta se čudiš. prošle godine na našim autocestama bio slučaj sudara i ljudi su doslovce zaobilazili to. Ni živa duša nije pozvala ni policiju ni hitnu, nekih sat vremena a kamoli priskočili u pomoć.

efekt difuzije odgovornosti iz socijalne psihologije - što je veći broj promatrača, manje su šanse da će priskočiti u pomoć jer se osjećaju manje odgovornima; misle "zašto bi baš ja, netko drugi će pomoći". ništa čudno. ako se nađete u nevolji i trebate pomoć, što manje ljudi ima okolo to bolje za vas.

apropos teme, slažem se ko i uvijek s mikijem, dok god su nam u saboru ljudi koji govore "memeef" (za MMF) te na važnim položajima jubito i slični, te kako reče "osnovnoškolci", država će i dalje bit u kurcu, ljudi će ginut a suzana radit salatu od krumpira našeg društva u kojem će najniži slojevi, kao i uvijek, biti kora...
[Vrh] Go down
Mile
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
Mile



Izlijetanje vlaka s tračnica Empty
PostajNaslov: Re: Izlijetanje vlaka s tračnica   Izlijetanje vlaka s tračnica Emptyuto srp 28, 2009 12:10 pm

toks je napisao/la:
a suzana radit salatu od krumpira našeg društva u kojem će najniži slojevi, kao i uvijek, biti kora...

Question Question Question
Čudna metafora, moram priznat.
[Vrh] Go down
toks
Jebač
Jebač




Izlijetanje vlaka s tračnica Empty
PostajNaslov: Re: Izlijetanje vlaka s tračnica   Izlijetanje vlaka s tračnica Emptyuto srp 28, 2009 5:41 pm

znaš da je i sama rekla da će uzet vrući krumpir koji ju je snašao nakon sanaderova odlaska, ogulit ga i napravit finu krumpir-salatu. samo parafraziram.
[Vrh] Go down
Mile
Opasni ševodeličar :D
Opasni ševodeličar :D
Mile



Izlijetanje vlaka s tračnica Empty
PostajNaslov: Re: Izlijetanje vlaka s tračnica   Izlijetanje vlaka s tračnica Emptysri srp 29, 2009 5:21 am

A to...ne slušam Jacine solilokvije. Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
Sponsored content





Izlijetanje vlaka s tračnica Empty
PostajNaslov: Re: Izlijetanje vlaka s tračnica   Izlijetanje vlaka s tračnica Empty

[Vrh] Go down
 
Izlijetanje vlaka s tračnica
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
March of the Metallians :: Razne teme :: Svakodnevnica-
Forum(o)Bir: