March of the Metallians
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

March of the Metallians

...
 
Početna stranicaPortal forumaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Avantasia (1999.-)

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Crobadass
Pimp Foruma
Pimp Foruma
Crobadass



Avantasia (1999.-) Empty
PostajNaslov: Avantasia (1999.-)   Avantasia (1999.-) Emptysri svi 06, 2009 12:57 pm

Avantasia je symphonic/power metal projekt koji je osmislio Tobias Sammet, pjevač i frontman njemačkog power metal benda Edguy. Ime projekta nastalo je kao spoj riječi "avalon" i "fantasia" i opisuje "svijet izvan poimanja čovjeka". Projekt se sastoji od singl albuma istog imena, dva studijska albuma sa podnaslovom The Metal Opera, dva singla Lost in Space i novog albuma iz 2008.godine The Scarecrow.
U ljeto 1999.godine,tijekom turneje za album Theater of Salvation Edguya, Tobias Sammet je počeo zapisivati svoje ideje za metal operu,koncepcijski album sa mnogo gostujućih glazbenika. Kada je turneja bila završena,on je pokrenuo tu ideju,angažirajući poznate metal glazbenike kao što su Kai Hansen i bivši pjevač Helloweena Michael Kiske.Projekt su snimila četiri osnovna člana benda - Sammet na klavijaturama,Henjo Richter na gitari,Markus Grosskopf na bassu te Alex Holzwarth na bubnjevima.2001. izlazi singl Avantasia i prvi studijski album The Metal Opera.Projekt je završen u rujnu 2002. s izlaskom The Metal Opera Part II.Krajem 2006. Sammet je potvrdio glasine o trećem albumu, koji će izaći 2008. 24. ožujka 2007. potvrđeno je da će ime albuma biti "The Scarecrow". Album je izdan 25. siječnja 2008. i na njemu gostuju Rudolf Schenker,Sascha Paeth, Eric Singer,te pjevači Bob Catley,Jørn Lande,Michael Kiske,Alice Cooper,Roy Khan te Oliver Hartmann.


Diskografija(studijski albumi,EP-s):
The Metal Opera-2000.
The Metal Opera Part II-2002.
The Scarecrow-2008.
Lost in Space Part I (EP)-2007.
Lost in Space Part II (EP)-2007.

Postava:
Tobias Sammet-vokal,klavijature,bas gitara
Sascha Paeth-gitara
Eric Singer-bubnjevi

Avantasia (1999.-) AvantasiaPhoto
[Vrh] Go down
Emil
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Emil



Avantasia (1999.-) Empty
PostajNaslov: Re: Avantasia (1999.-)   Avantasia (1999.-) Emptysri svi 06, 2009 8:26 pm

njih već nisam dugo slušao... inače su odlični, metal opere su mi zakon, al strašilo mi nikako nije sjelo, morat ću se opet bacit na preslušavanje
[Vrh] Go down
eradication8
Forumska kurva :D
Forumska kurva :D
eradication8



Avantasia (1999.-) Empty
PostajNaslov: Re: Avantasia (1999.-)   Avantasia (1999.-) Emptyčet svi 07, 2009 7:49 am

slušao sam samo zadnji album. jako dobro!
[Vrh] Go down
Templarius Invictus
Admin
Templarius Invictus



Avantasia (1999.-) Empty
PostajNaslov: Re: Avantasia (1999.-)   Avantasia (1999.-) Emptyčet svi 21, 2009 4:19 pm

Ne volim, sve je to meni hrpa pedera na jednom albumu Very Happy Very Happy
Ne sjeda nikako Very Happy
[Vrh] Go down
Amitiel
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Profesionalni pružitelj užitaka :D
Amitiel



Avantasia (1999.-) Empty
PostajNaslov: Re: Avantasia (1999.-)   Avantasia (1999.-) Emptyned svi 24, 2009 7:29 am

meni se svidaju Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





Avantasia (1999.-) Empty
PostajNaslov: Re: Avantasia (1999.-)   Avantasia (1999.-) Empty

[Vrh] Go down
 
Avantasia (1999.-)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» DragonForce (1999.-)
» Ark (1999. - 2003.)
» Dream Evil (Švedska, 1999. - ...)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
March of the Metallians :: Metal glazba :: Power Metal-
Forum(o)Bir: